جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 16 فروردين 1389     
پيش بيني‌هاي نگران کننده براي گردشگري آسيا اقيانوسيه

به گزارش خبرنگار گروه گردشگری صنعت نیوز، سازمان مسافرت و گردشگري آسيا اقيانوسيه از ميانگين رشد 7/2 درصدي گردشگري اين منطقه طي سه سال پيش رو خبر داد.

اين ميانگين که در مقايسه با پيش بيني اوليه رشد هفت درصدي گردشگري منطقه پيش از بحران مالي جهان، نرخ بسيار کمتري را نشان مي‌دهد، تاثير تغييرات اقتصادي بر نحوه اجراي فعاليت‌هاي گردشگري نشان مي‌دهد.

براساس پيش بيني اين سازمان، آينده گردشگري اين منطقه تا دو سال آينده کاملا متزلزل نشان داده شده که بر اساس آن اين صنعت با رشدي يک درصدي در سال 2010، رشدي 5/4 درصدي در سال 2011 و رشدي چهار درصدي در سال 2012 روبه‌رو خواهد شد که ميانگين افزايش درآمد 7/2 درصدي را براي اين منطقه به ارمغان خواهد آورد.

به گفته کارشناسان سازمان مسافرت و گردشگري آسيا اقيانوسيه اين پيش بيني‌هاي براي تمامي شاخه‌ها ازقبيل، اقتصاد، بهداشت و اجتماعي مصداق خواهد داشت.

در اين ميان بخش‌هاي وابسته به اين منطقه به صورت مجزا از ميانگين رشد محسوس و مثتبي برخوردار خواهند بود که مي‌توان به رشد 9/4 درصدي گردشگري جنوب آسيا، رشد 8/4 درصدي جنوب شرق آسيا و رشد چهار درصدي اقيانوسيه تا سال 2012 اشاره کرد.

مناطق شمال شرق آسيا و امريکاي شمالي نيز به ترتيب با ثبت ميانگين رشدي 2/2 و 7/1 درصدي تا سال 2012، اميد چنداني به تقويت اقتصاد خود از بخش گردشگري نخواهند داشت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: