جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 16 فروردين 1389     
ثبت بزرگترین تخلف رانندگی نوروز

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور با اعلام اینکه نوروز امسال دو میلیون و 59 هزار تخلف رانندگی در کشور ثبت شد، گفت: بزرگترین تخلف رانندگی نوروز امسال مربوط به خودروی زانتیایی است که با سرعت 192 کیلومتر در ساعت 6 و 2 دقیقه صبح در محور تهران – مشهد در حال عبور بود.

به گزارش مهر، سرهنگ علیرضا جهانگیری پیش از ظهر امروز دوشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران افزود: در حال حاضر در تمامی محورهای اصلی کشور دوربین کنترل تخلفات نصب شده که به صورت شبانه روزی به ثبت تخلفات می‌پردازد.

وی ادامه داد: در نوروز امسال حدود یک میلیون و 560 هزار خودرو از مقابل دوربین‌های نصب شده در محور تهران - مشهد عبور کردند که 30 هزار تخلف از این خودروها ثبت و به محل سکونت‌ آنان ارسال شد.

جهانگیری ادامه داد: در طول این ایام 15 خودرو که دارای تخلفات بسیار سنگین بودند توقیف و رانندگان آنان نیز به مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی احضار شدند.

ثبت دو میلیون و 59 هزار تخلف رانندگی در کشور

وی گفت: در نوروز امسال دو میلیون و 59 هزار تخلف در کشور به ثبت رسیده که 18.56 درصد آنها به تخلفات هفت گانه سرعت غیرمجاز، حرکات غیرمجاز و ... مربوط بوده است.

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور گفت:‌ از تخلفاتی که در نوروز توسط دوربین‌ها ثبت شده برخی با حضور پلیس در محل اعمال قانون شده و مابقی نیز با صدور برگه جریمه و ارسال آن به درب منزل اعمال جریمه شده‌اند.

وی با اشاره به بحث نقل و انتقال پلاک خودروها گفت: تمامی مالکان خودروهایی که قصد انتقال وسیله نقلیه خود را دارند موظف هستند قبل از هر کاری به مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و ابتدا پلاک خود را به خریدار واگذار کنند.

جهانگیری ادامه داد: نقل و انتقال وسایل نقلیه بدون انتقال پلاک غیرمجاز بوده و در صورت ارتکاب هر تخلفی برگه‌های جریمه و تخلفات به نام مالک قبلی صادر می‌شود.

ثبت جرایم بر روی پلاک و گواهینامه

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور گفت: از این پس جرایم هم بر روی پلاک و هم گواهینامه راننده ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت استعلام تعداد تخلفات افراد به صورت کامل مشخص شوند که این امر موجب کاهش میزان تخلفات توسط رانندگان می‌شود.

مهندسی جاده‌ها اجازه سرعت بیشتر از 120 کیلومتر را نمی‌دهد

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور گفت: سرعت در آزادراه‌ها و بزرگراه‌های کشور تابع مهندسی جاده‌ها است و در حال حاضر نیز مهندسی جاده‌ها در کشور اجازه سرعت بیشتر از 120 کیلومتر را نمی‌دهد. بر همین اساس این سرعت تا بهبود نیافتن وضعیت جاده‌ها تغییر نمی‌کند.

جهانگیری با اشاره به مشخصات 15 خودروی متخلف در نوروز امسال گفت: تمامی این خودروها در محور مشهد - تهران با حداقل سرعت 176 و حداکثر سرعت 192 در این محور در تردد بودند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: