جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 17 فروردين 1389     
جنايت داماد 22 ساله در خانه پدرزن

ایلنا: داماد 22 ساله در جنايتي فجيع پدرزن و مادرزنش را به قتل رساند.

ساعت 11:20 فروردين‌ماه امسال، زن جوانی به همراه همسرش صادق به کلانتری 169 مشیریه مراجعه و به مأموران گفت که نزدیک به یک هفته است از پدر و مادرش اطلاعی ندارد و آنها نیز پاسخگوی تلفن‌هایشان نيستند.

این زن جوان در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: پس از آنکه پدر و مادرم به تماس‌های تلفنی من پاسخ ندادند به در خانه‌شان در شهرک مشیریه رفتم اما آنجا نیز کسی پاسخگوی من نبود. وی در ادامه به کارآگاهان گفت : بعد از مرگ برادرم که سه ماه پیش در حادثه تصادف رانندگی کشته شد، من هر روز با پدر و مادرم تلفنی صحبت می‌کردم و آنها نیز بدون اطلاع من به جایی نمی‌رفتند.

با توجه به اظهارات این زن جوان، مأموران کلانتری 169 با هماهنگی قضایی و همچنین اطلاع موضوع به سازمان آتش‌نشانی، وارد خانه شدند و خود را در مقابل جسد پدر و مادر زن جوان به نام‌های علی 60 ساله و فاطمه 55 ساله ديدند.

به اين ترتيب، بلافاصله موضوع کشف جسد به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و عوامل پزشکی قانونی و بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت به همراه بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی و کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل حاضر شدند.

در بررسی‌های اولیه آثار شکستگی‌های شدید بر روی سر و جمجمه هر دو جسد و همچنین بریدگی گردن علي و بریدگی بر روی پای فاطمه مشاهده شد و به دستور بازپرس پرونده، جسد این زن و شوهر براي تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرد که برابر نظریه پزشکی قانونی شکستگی شدید جمجمه ناشی از برخورد جسم سخت و خونریزی شدید، علت مرگ این زن و مرد عنوان شد.
با کشف جسد دو مقتول، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مسئول رسیدگی پرونده براي شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان احتمالی شدند.

ماموران اداره دهم با بررسی محل کشف جسد اطمینان پیدا کردند که قاتل یا قاتلان احتمالی بدون هرگونه فشار و تخریبی وارد خانه شده‌اند که این خود نشان از آشنایی مقتولان با قاتل داشت، از اين رو در ادامه پیگیری پرونده، تحقیقات پلیسی از دوستان و آشنایان زن و شوهر مقتول آغاز شد.

در ادامه تحقیقات از بستگان مقتولان مشخص شد که داماد آنها به‌نام صادق 22 ساله دو سال پیش با دختر آنها ازدواج کرده و این در حالی بوده که در طول این مدت نیز دائما با پدر و مادر همسرش دچار مشکل بوده است.

صادق از همان آغاز زندگی مشترک خود با همسرش فاقد شغلی مشخص بود و از آن زمان تاکنون نیز هزینه زندگی وی و همسرش ازسوي علی تأمین می‌شده و اخیرا نیز صادق اصرار داشته تا برای ادامه زندگی خود به خانه پدر و مادر همسرش نقل مکان كنند که مخالفت آنها با این موضوع زمینه تشدید اختلافات شده و پدر زن و مادر زن صادق عنوان کرده بودند که دیگر حاضر به تأمین هزینه‌های دامادشان نبوده و او باید برای خودش کاری پیدا كند.

با توجه به اطلاعات به‌دست آمده، تحقیقات کارآگاهان اداره دهم روی داماد این خانواده متمرکز شد و این در حالی بود که وی در طول تحقیقات از هرگونه اطلاع از موضوع قتل، اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد.

ماموران اداره دهم در ادامه تحقیقات خود متوجه به سرقت رفتن اموالی از داخل خانه زن و شوهر مقتول شدند که در میان اموال سرقت شده یک رشته زنجیر طلا متعلق به مقتوله نیز وجود داشت.

با ادامه تحقیقات از داماد این خانواده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که صادق در طول چند روز گذشته با شخصی به نام فرهاد در تماس بوده که با شناسایی فرهاد و انجام تحقیقات، وی به کارآگاهان گفت که صادق یک رشته زنجیر طلای زنانه را به او داده است که با کشف زنجیر طلا و تأیید همسر صادق مشخص شد که رشته زنجیر طلای کشف شده متعلق به فاطمه است.

با توجه به مدارک به‌دست آمده متهم که در طول تحقیقات تأکید داشت از موضوع قتل بی‌اطلاع است به ناچار لب به اعتراف گشود و به قتل پدر و مادر همسرش در هشتم فروردين‌ماه سال جاري اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود به ماموران گفت: ساعت حدود 9 شب هشتم فروردين برای صحبت در رابطه با زندگی کردن با خانواده همسرم به منزل پدرزنم رفتم اما آنها در منزل حضور نداشتند تا اینکه ساعت 22 آنها به خانه آمدند و به‌همراه آنها وارد خانه شدیم.

در حال شام خوردن موضوع نقل مکان به خانه پدر زنم را با او و همسرش مطرح کردم که همین امر باعث شروع جر و بحث میان من با آنها شد. من نیز که بسیار عصبانی شده بودم میله‌ای آهنی را که در خانه بود برداشتم و ضرباتی را به سر هر دو نفر آنها زدم و در ادامه با چاقویی که در خانه بود، گردن پدر زن و پای مادر زنم را بریدم و اطمینان پیدا کردم که هر دو آنها کشته شده‌اند. پس از آن، مبلغ حدود 600 هزار تومان وجه نقد داخل خانه، یک دستگاه گوشی تلفن همراه و یک رشته زنجیر طلای متعلق به مادرزنم را برداشتم و از خانه آنها متواری شدم.

با توجه به اظهارات متهم، کارآگاهان اداره دهم با دستور قضایی از بازپرس پرونده در بازرسی از خانه متهم موفق به کشف دیگر اموال مسروقه شدند.

سرهنگ سعید لیراوی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به ايلنا گفت: با توجه به دلایل و مدارک قطعی به‌دست آمده و همچنین اعتراف صریح متهم به قتل، وی به شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی اعزام شد و از سوی بازپرس پرونده قرار بازداشت موقت براي متهم صادر و تحت نظر قرار گرفته و در حال حاضر نیز تحقیقات تکمیلی از متهم ادامکه دارد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: