جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 19 فروردين 1389     
افزایش مهاجرت زنان در جهان

واحد مرکزی خبر: شمار زنانی که با هدف اثبات خود و رسیدن به موقعیت اجتماعی و اقتصادی بهتر اقدام به مهاجرت می کنند رو به افزایش است.

زنان نیمی از جمعیت 214میلیون مهاجر جهان را تشکیل می دهند. روزنامه لوموند نوشت: زنان علاوه بر مهاجرت در کنار خانواده بیش از پیش به مهاجرت بصورت شخصی و تنهایی علاقه نشان می دهند.

مطالعات جامعه شناسی در مرکز ملی مطالعات راهبردی فرانسه نشان می دهد شمار زنانی که با هدف اثبات خود و رسیدن به موقعیت اجتماعی و اقتصادی بهتر اقدام به مهاجرت می کنند رو به افزایش است.

مطالعاتی که روی صد و هشتاد و هفت زن خارجی مهاجر در فرانسه صورت گرفته است نشان می دهد این زنان در صورتی که دچار ضعف زبانی باشند در مرحله اول جذب موسسات تحت کنترل هموطنان خود میشوند. به گفته یک پژوهشگر فرانسوی، حضور در جمع مهاجران هموطن به زنان مهاجر کمک می کند علاوه بر یادگیری زبان، آسانتر جذب جامعه شوند.

زنانی که بصورت غیرقانونی به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند و از ناامنی اجتماعی رنج می برند عمدتا به کارهای خدماتی همچون نگهداری از کودکان و مراقبت از سالمندان مشغول می شوند. بنا بر اعلام سازمان ملل متحد ، زنان 49درصد از مهاجران را در سال 2010 تشکیل خواهند داد.

حضور زنان مهاجر در اروپا (پنجاه و دو و سه دهم درصد) بیش از سایر کشورهای جهان است. پس از ان منطقه اقیانوسیه (پنجاه و یک و دو دهم درصد) و قاره افریقا و کارائیب با پنجاه و یک دهم درصد قرار دارند که بیشترین تعداد مهاجران زن را جذب کرده اند. برعکس در افریقا و اسیا شمار مردان مهاجر بیش از زنان است. البته در اندونزی بیش از هفتاد درصد مهاجران را زنان تشکیل می دهند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: