جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 25 فروردين 1389     
با مشارکت ایدرو صورت می گیرد
بهره برداری از طرح توليد نا نو الماس در شش ماه آينده

به گزارش خبرنگار گروه صنایع پیشرفته صنعت نیوز، فاز نخست طرح توليد نانوالماس با ظرفيت سالانه 3ميليون واحد (دوز)، در شش ماه اول امسال  به بهره برداري مي‌رسد.

مازيار زند مديرعامل شركت گسترش مواد پيشرفته سازمان گسترش با اعلام اين خبر افزود : پودر الماس در اندازه نانو با مشاركت يك شركت بلاروسي براي نخستين بار در كشور توليد مي شود كه مصارف فراواني در صنعت به ويژه به عنوان افزودني روغن موتور دارد.

وي تصريح كرد: نانوالماس ها سبب كاهش مصرف سوخت خودرو، كاهش استهلاك موتور، افزايش عمر روغن موتور و افزايش عمر قطعات موتور خودرو می شوند.

وي ادامه داد: تاثير افزودن يك واحد (100 سي سي) نانو پودر الماس به روغن تا سه دوره تعويض روغن در موتور خودرو باقي مي ماند و هزينه هاي استهلاك خودرو را به مراتب كاهش مي دهد.

مديرعامل شركت گسترش مواد پيشرفته در خصوص سایر پروژه های این شرکت گفت: طرح توليد منيزيم با ظرفيت 6 هزار تن در سال در مناطق محروم استان لرستان در سازمان گسترش به تصويب رسيده است و در مرحله ثبت شركت قرار دارد.

زند همچنين طرح توليد مخزن CNG با ظرفيت سالانه 50 هزار سيلندر در مناطق محروم خراسان جنوبي و همچنين توليد سالانه 500 تن جوهر چاپگر با دانش فني بومي در زنجان را از ديگر طرح هاي سازمان گسترش براي توسعه مناطق محروم ذكر كرد.

شركت گسترش مواد پيشرفته از جمله شركت هاي تابعه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران است كه با ماموريت توسعه همه‌جانبه صنايع مرتبط با مواد پيشرفته در سطح كشور مطابق با معيارهاي جهاني در زمينه‌هاي رقابت‌پذيري، تجاري‌سازي، توسعه دانايي و توسعه فناوري ايجاد شده است.

این شركت به منظور اجراي استراتژي هاي ایدرو در راستاي سرمايه‌گذاري در صنايع پيشرفته در شاخه مواد مهندسي فعاليت می کند و از اقدامات انجام شده می توان  به مشاركت با بخش خصوصي داخلی و خارجي در طرح هایی از جمله الياف كربن، سراميك هاي مغناطيسي، مفتول هاي مغزدار، كاتاليست هاي آلومينا، لنت ترمز كامپوزيتي، گازهاي سردكننده و كامپوزيت هاي چوب پلاستيك اشاره كرد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: