جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 29 فروردين 1389     
آغاز طرح سيستم مكانيزه يكپارچه صدور مجوزهاي صنعتي و معدني

به گزارش خبرنگار گروه صنایع صنعت نیوز، دبیر شورای فناوری اطلاعات وزارت صنایع ومعادن از آغاز طرح سیستم مکانیزه یکپارچه صدور مجوزهای صنعتی و معدنی در سراسرکشورخبر داد.

محمود لیائی با تشریح ضرورت اجرای این طرح افزود: این اقدام در جهت پیاده سازی دولت الکترونیک و کاهش مراجعات حضوری صنعتگران همچنین در ادامه طرح هدفمند کردن یارانه ها در بخش صنعت و معدن و بخشنامه وزیر صنایع ومعادن مبنی بر لزوم ارائه شناسه صنعتی به واحدهای صنعتی و معدنی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در این خصوص، جلسه ای بمنظور تسری سیستم یکپارچه صدور مجوزهای صنعتی با حضور تمامی روسای ادارات برنامه ریزی و مسئولان فناوری اطلاعات سازمانهای صنایع و معادن استانها تشکیل شد.

لیائی با اشاره به اینکه در این جلسه به نحوه پیاده سازی سیستم مکانیزه یکپارچه صدور مجوز صنعتی در سازمانهای صنایع و معادن پرداخته شد اظهار داشت: بر اساس دستور معاونت برنامه ریزی، توسعه و فناوری اطلاعات وزارتخانه، پس از پیاده سازی سیستم مذکور در استانها، صدور جواز تاسیس به هر روش دیگری فاقد اعتبار می باشد.

وی تاکید کرد: به زودی شناسه صنعتی واحدهای صنعتی که ملاک ارائه هرگونه خدمات به واحدهای صنعتی می باشد از طریق این سیستم با هماهنگی طرح بروزرسانی واحدهای صنعتی اختصاص داده خواهد شد.

دبیر شورای فناوری اطلاعات وزارت صنایع ومعادن درادامه همچنین خاطرنشان کرد: اعلام برنامه زمانبندی پیاده سازی سیستم مذکور در استانها، پیاده سازی شبکه WAN صنعت و معدن، راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس و اهمیت طرح بروز رسانی نیز از مطالب دیگری بود که دراین جلسه مطرح شد.

وی یادآورشد: بر اساس زمانبندی اعلام شده تا خرداد امسال ، بخش صدور جواز تاسیس این سیستم بصورت یکپارچه در کل کشور پیاده سازی خواهدشد. 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: