جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 29 فروردين 1389     
الجزایر:
اوپک سهمیه های تولید خود را تغییر نمی دهد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، وزیر انرژی الجزایر اعلام کرد انتظار نمی رود اوپک تصمیمی بگیرد که به توقف روند افزایشی بهای نفت منجر شود.

شکیب خلیل، وزیر انرژی و معادن الجزایر، روز گذشته (شنبه 28 فروردین) اعلام کرد: با وجود نگرانی ها درباره هزینه های بالا در بخش انرژی جهان که می تواند روند بهبود اقتصادی را به مخاطره بیندازد، انتظار نمی رود سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تصمیمی بگیرد که به توقف روند افزایشی بهای نفت منجر شود.

خلیل در یک نشست خبری تصریح کرد: فکر نمی کنم اوپک تصمیمی بگیرد که به تاثیر گذاری بر قیمت های جهانی نفت خام منجر شود، زیرا دلیل این افزایش، کمبود عرضه نیست، بلکه بهبود روند اقتصادی جهان، سبب افزایش قیمت نفت شده است.

وی افزود: عرضه در شرایط مطلوبی به سر می برد و ذخیره سازی های جهانی نفت خام در سطوح بالایی قرار دارند.

قیمت های جهانی نفت خام در سال جاری میلادی تقریبا به سه برابر سطوح پایین 30 دلار برای هر بشکه در اواخر سال 2008 رسیده و هم اکنون در پی امیدها در باره شرایط اقتصادی جهان، بهای این ماده در سطوح 85 دلار برای هر بشکه در نوسان است.

آژانس بین المللی انرژی روز جمعه (27 فروردین) هشدار داد قیمت های جهانی نفت خام در سطوح 85 می تواند وضعیت شکننده اقتصاد جهانی را به مخاطره بیندازد.

اوپک می تواند با به کارگیری سیاست افزایش سهمیه های تولید، بهای نفت را کنترل کند، اما هم اکنون اعضای این سازمان تمایلی برای تغییر سهمیه های تولید خود ندارند.

همچنین رافائل رامیرز، وزیر نفت ونزوئلا، اعلام کرد که هم اکنون نیازی به افزایش سهمیه تولید اوپک وجود ندارد، مگر این که تقاضای جهانی نفت خام افزایش یابد.

وزیر نفت کویت نیز در این باره گفت: اوپک تنها درصورتی گزینه افزایش تولید را بررسی می کند که بهای نفت از مرز 100 دلار برای هر بشکه عبور کند.

اعضای اوپک اسفند ماه گذشته در یکصد و پنجاه و ششمین نشست خود در وین، برای پنجمین بار پیاپی تصمیم گرفتند سهمیه های تولید را در همان سطح 24 میلیون و 845 هزار بشکه در روز تثبیت کنند.

اعضای این سازمان به منظور بررسی وضعیت بازارهای جهانی نفت خام، روز 14 اکتبر 2010 (22 مهر 1389) در مقر دائم اوپک در وین اتریش گردهم می آیند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: