جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 31 فروردين 1389     
قطر ايرويز روزانه 5/5 ميليون دلار ضرر مي کند

به گزارش خبرنگار گروه صنایع پیشرفته صنعت نیوز، قطر ایرویز، شرکت هواپیمایی ملی قطر روز دوشنبه اعلام کرد از پنجشنبه گذشته که تردد هوایی در اروپا به علت خاکسترهای اتشفشانی به حالت فلج در امد، روزانه پنج میلیون و پانصد هزار دلار ضرر می بیند.

 اکبر الاکبر ، مدیر عامل قطر ایرویز در بیانیه ای که در شبکه انگلیسی زبان الجزیره منتشر شد اعلام کرد این شرکت که از فرودگاه دوحه برای انتقال مسافران میان اروپا و اسیا استفاده می کند، از پنجشنبه گذشته تا کنون یکصد و بیست پرواز خود را لغو کرده است.

علاوه بر این ارائه خدمات به مسافرانی که به علت لغو پراوزهای قطر ایرویز در فرودگاهها سرگردان شده اند برای این شرکت گران تمام می شود به طوری که این شرکت مجبور است هر روز برای هر مسافر بین دویست و پنجاه تا سیصد دلار هزینه کند.

منابع خبری شمار مسافران شرکت هواپیمایی قطر را که پروازهایشان لغو شده است صدها نفر اعلام کرده اند.

مدیر عامل شرکت قطر ایرویز نیز شمار دقیق مسافران بلاتکلیف این شرکت را اعلام نکرد. قطر ایرویز هشتاد و یک هواپیما دارد که بیشتر انها از نوع ایرباس هستند.

این هواپیماها از فرودگاه دوحه به هشتاد مقصد مختلف در جهان پرواز می کنند.

شرکت هواپیمایی ملی اردن نیز روز دوشنبه اعلام کرده بود از روز پنجشنبه تا کنون به علت لغو بسیاری از پروازهای این شرکت به کشورهای اروپایی در پی انتشار خاکسترهای اتشفشانی در روزهای اخیر، حدود پنج میلیون دلار ضرر کرده است.

حسین دباس، مدیر کل شرکت هواپیمایی اردن موسوم اعلام کرد در پنج روز اخیر بسیاری از پروازهای این شرکت به کشورهای اروپایی که حریم هوایی خود را بسته اعلام کرده اند لغو شده و همین مسئله پنج میلیون دلار ضرر برای شرکت به بار اورده است.

شرکت هواپیمایی اردن از روز پنجشنبه تا کنون چهل و هشت پرواز خود را به اروپا لغو کرده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: