جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 مهر 1387     
طرح نجات اقتصادی بوش تصویب شد

این طرح در حالی به تصویب کنگره رسید که آمریکا به دلیل مواجه بودن با بحران مالی بی سابقه و نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در شرایط بغرنجی به سر می برد

پس از تصویب سنا، مجلس نمایندگان آمریکا نیز با 236 رای موافق در برابر 171 رای مخالف با طرح 700میلیارد دلاری نجات اقتصادی جرج بوش موافقت کرد.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، "نانسی پلوسی" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در هنگام تصویب این طرح گفت : طرح نجات اقتصادی باید حالت جدیدی از ثبات اقتصادی را برای آمریکا ترسیم کند.

این طرح در حالی به تصویب کنگره رسید که آمریکا به دلیل مواجه بودن با بحران مالی بی سابقه و نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در شرایط بغرنجی به سر می برد و اغلب موسسه های مالی و بانکهای این کشور در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

طرح نجات اقتصادی جرج بوش ابتدا در هفته گذشته ارائه شد، اما پس از آنکه مجلس نمایندگان به طرح ابتدایی آن رای منفی داد، کاخ سفید نسخه اصلاح شده آن را دوباره در اختیار کنگره قرار داد که مجلس سنا ابتدا آنرا تصویب کرد و با رای موافق روز گذشته مجلس نمایندگان این طرح به تصویب کامل رسید.

این طرح به کاخ سفید ارسال می شود تا رئیس جمهور آن را امضا کند.

قرار است این 700 میلیارد دلار در سه مرحله به اقتصاد آمریکا تزریق شود تا شاید سیستم مالی متزلزل این کشور از وضعیت اسف بار فعلی خارج شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: