جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 22 مهر 1387     
گازوئيل از اول آبان با کارت عرضه مي شود

به گزارش خبرنگار گروه خودرو صنعت نیوز، معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي گفت: طرح عرضه گازوئيل با کارت از اول آبان اجرا خواهد شد.

محمدرضا نعمت زاده افزود: اگر ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت تصميم به سهميه بندي گازوئيل بگيرد ما نيز آنرا اجرا خواهيم کرد در غير اين صورت اصلاحات مربوط به مصرف گازوئيل جمع آوري مي شود.

وي افزود: اگر خودرويي بيش از حد مصرف گازوئيل داشته باشد معلوم مي شود که از آن استفاده ديگري مي کند.

نعمت زاده درباره کاهش قيمت نفت و تاثير آن بر طرح هاي پالايشگاهي در دست اقدام کشور گفت: قيمت نفت هر هشت سال يکبار نوسان دارد با اين حال زماني که قيمت ها پايين است سرمايه گذاري به نفع ما خواهد بود.

وي افزود: اگر قيمت نفت بيش از اين نيز کاهش يابد طرح هاي ما توجيه پذير است و آنها را ادامه خواهيم داد.

نعمت زاده درباره سوخت رساني به کشتي ها گفت: طبق برنامه ريزي انجام شده سهم خود را در اين زمينه در منطقه افزايش خواهيم داد.

وي با بيان اينکه با راه اندازي طرح سوخت گيري کشتي ها در قشم سهم ما در اين زمينه از نظر بين المللي افزايش مي يابد، افزود: براي سوخت رساني به کشتي ها هم اکنون در خارک، بندرعباس و عسلويه فعال هستيم و در ماهشهر و چابهار نيز به زودي اين فعاليت را آغاز مي کنيم.

وي با اشاره به اينکه طرح هاي پالايشگاهي با مشارکت بخش خصوصي راه اندازي مي شود و دولت به دنبال سودآوري خود در اين طرح ها نيست، گفت: درخصوص پالايشگاه خوزستان مشارکت نامه ها تهيه شده است و امروز يا فردا امضا مي شود.

نعمت زاده درباره خط لوله نکا - جاسک گفت: اين طرح در چهار يا شش قطعه براي اجرا به پيمانکاران واگذار مي شود.

وي با بيان اينکه در حال سرمايه گذاري در زمينه پالايش در داخل و خارج از کشور هستيم، گفت: اگر در آينده روزي پنج ميليون بشکه توليد نفت خام داشته باشيم بايد سه ميليون بشکه آن فرآورده هاي نفتي باشد.

معاون وزير نفت گفت: پالايشگاههاي ما به گونه اي طراحي مي شوند که براي توليد نفت گاز براساس استاندارد سال 2009 اروپا ميزان گوگرد آنها 10 پي پي ام باشد.

وي گفت: استاندارد فعلي جهان 50 پي پي ام است که در آينده به 10 خواهد رسيد.

نعمت زاده گفت: با اصلاح کيفي بنزين و نفت گاز در آينده يک ميليون و 700 هزار تن گوگرد مازاد توليد خواهيم کرد.

وي با اشاره به اعتبار 20 ميليارد دلاري مورد نياز بررسي احداث پالايشگاهها گفت: 40 تا 45 درصد اين اعتبار ارزي خواهد بود که بخشي از آن را خودمان تامين مي کنيم و بقيه از شرکتهاي خارجي و صندوق ذخيره ارزي تامين مي شود.

نعمت زاده درباره بازار هدف محصولات پالايشگاهي کشور در آينده گفت: 70 درصد محصولات به شرق از جمله هند، چين، اندونزي و مالزي صادر خواهد شد.

وي درباره طرح تامين بنزين در شرايط اضطراري گفت: اين طرح در مقياس کوچک آزمايش شده است و براي تامين سوخت در شرايط اضطراري آمادگي داريم.

وي با اشاره به اينکه در صورت واقعي شدن قيمت سوخت قاچاق آن کمتر خواهد شد، گفت: پس از استان تهران استان سيستان و بلوچستان بيشترين خريد بنزين آزاد را دارد که اين امر نشان دهنده قاچاق سوخت از اين استان است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: