جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 مهر 1387     
طرح ايجاد بزرگترين ذخاير سوخت زيستي جهان در غنا اجرا مي شود

به گزارش خبرنگار گروه پیشرفته صنعت نیوز، روزنامه صهيونيستي هاارتص نوشت طرح سوخت زيستي تل اويو ممکن است به قدرت نفتي خاورميانه پايان دهد.

به نوشته شماره امروز اين روزنامه در اينترنت، يک شرکت انرژي هاي جايگزين به نام "انرژي هاي جايگزين گالتن"سرگرم بهره برداري از ويژگي يک گياه افريقايي براي توليد نفت است.

دورون لوي(DORON LEVI) از مسئولان ارشد اين شرکت گفت گياه "جاتروفا" غني از نفت است و با هيچ يک از دانه هاي روغني که در تهيه سوخت هاي زيستي به کار مي روند،‌قابل مقايسه نيست.

اين شرکت در غنا با همکاري حدود سي فرد محلي سرگرم پرورش و کاشت اين گياه در فضايي به وسعت دويست و پنجاه جريب است. اين طرح مي تواند به ايجاد بزرگترين ذخاير سوخت زيستي جهان جامه عمل بپوشاند.

شرکت گالتن در اسرائيل واقع است اما مسئولان ان ترجيح دادند طرح خود را در غنا دنبال کنند که زيستگاه اين گياه است.

روش استخراج نفت از اين گياه محرمانه باقي مانده است اما شرکت گالتن اعلام کرد کارشناسان ان به خوبي از ويژگي هاي اين گياه که حدود سي تا چهل سال عمر مي کند و غني از سوخت هاي زيستي است، اگاهند. براساس اطلاعاتي که در پايگاه اينترنتي اين شرکت امده است، از دو نيم جريب از اراضي زير کشت جاتروفا مي توان سه تن سوخت زيستي استخراج کرد. در حاليکه اين رقم درباره دانه هاي روغني شناخته شده فقط يک تن است.

شرکت گالتن پيش بيني مي کند در دو يا سه سال اينده توليد سوخت زيستي خود را اغاز کند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: