جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 26 ارديبهشت 1397     
کلینیک صنعت؛ حمایت از صنایع کوچک

به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک: کلینیک های تخصصی در ­روستاها مستقر می شوند و مشکلات صنایع را پیگیری می کنند.

صادق نجفی در حاشیه نشست با معاونان صنایع کوچک گفت:​ بر اساس این طرح کارشناسان­ کلینیک‌های صنعتی، عارضه ها و کمبود های صنایع را شناسائی می‌کنند تا برای رفع آنها اقدام شود.

وی افزود:​ این کلینیک های تخصصی با محوریت سازمان صنایع کوچک در همه ­روستاها مستقر خواهند شد و ستاد مرکزی خواهند داشت و مشکلات صنایع را در بخش های مختلف از جمله بانک ها و وزارتخانه ها پیگیری می کنند.

نجفی گفت:​ این کلینیک‌ها نخستین بار است که یک متولی ملی دارد و این مدل، امروز برای همه مراکز استانها تشریح شده است و به زودی در همه­ کشور اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به طرح آمارگیری از صنایع افزود: آمارگیری تا آخر تیر از صنایع مختلف به پایان می رسد و بر اساس آن اطلاعات، برای عارضه یابی صنایع کوچک اقدام خواهیم کرد.

نجفی ادامه داد: در قالب این مدل راهنمایی ها و حمایت‌های لازم در خصوص استفاده از فناوری افزایش بهره وری و بازاریابی از صنایع انجام خواهد شد.

وی درباره اولویت‌های امسال سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی گفت:​ ما حدود ۱۷۰۰ واحد را بازسازی خواهیم کرد و حدود ۲۰۰ واحد در زمینه فناوری و شرکت های دانش بنیان ایجاد می شود.

نجفی افزود: برنامه ریزی شده تا ۱۰ درصد صنایع کوچک تا پایان امسال صادرات گرا شوند.

وی گفت:​ در حوزه تسهیلات ۱۳۰۰ میلیارد برای افزایش صادرات پیش بینی شده که بخشی از آن برای صنایع استفاده خواهد شد.

نجفی گفت:​ یک و نیم میلیارد دلار برای تقویت صنایع کوچک در مناطق محروم و شهرهای زیر ده هزار نفر در نظر گرفته شده است.