جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 12 خرداد 1397     
لمس تخم پرندگان و نوزاد حیوانات ممنوع است

به گزارش صنعت نیوز، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت : مردم در صورت مشاهده نوزادان حیات وحش و تخم پرندگان به آنها دست نزنند.

تقی میرزاکریمی با اشاره به نزدیک نشدن مردم به حیات وحش در فصل زایش آنان گفت : فصل بهار فصل زاد آوری حیات وحش است و مردم در این فصل برای طبیعت گردی به دشت‌ها و کوه‌ها می‌روند و در صورتی که به مناطق آزاد نیز وارد می‌شوند، در صورت مشاهده نوزادان حیات وحش و به خصوص تخم پرندگان به هیج عنوان نزدیک نشوند و به آن‌ها دست نزنند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد:گاهی مردمی که به طبیعت وارد می شوند بره قوچ و میش و کل و بز را زنده گیری می کنند و به فرض اینکه نجات داده اند به محیط بانان تحویل می دهند اما ما از مردم درخواست می کنیم که دست به حیات وحش نزنند چرا که مادر این نوزادان برای جستجو کردن آب وغذا نوزادشان را دربین بوته ها مخفی می کنند.
وی با اشاره به اینکه مردم به هیچ عنوان بدون مجوز وارد مناطق حفاظت شده نشوند، افزود: مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی محل زیست حیات وحش هستند و از مردم درخواست می‌کنیم به هیچ عنوان بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست وارد این مناطق نشوند.
میرزاکریمی ادامه داد : از 19 خرداد مردم می توانند به صورت روزانه ازپارک های ملی از ساعت 4صبح تا ساعت 16عصر بازدید کنند و قبل از غروب آفتاب ازمنطقه خارج شوند وهیچ گردشگری اجازه اسکان شبانه ندارد وعشایر نیز طبق تاریخ مقرر منابع طبیعی درج شده در پروانه بهره برداری وارد منطقه می شوند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: برخی از دوستداران طبیعت زمانی که وارد عرصه‌های طبیعی می‌شوند اقدام به شکار یا نگهداری حیات وحش می‌کنند که کاری خلاف و جرم محسوب می‌شود و با این افراد طبق قانون برخورد می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ممکن است برخی گونه های حیات وحش به ویژه کل و میش برای تهیه غذا از مناطق حفاظت شده خارج شوند و به روستا‌ها و شهر‌ها هجوم آورند که شهروندان می توانند ، در صورت مشاهده به ماموران ومحیط بانان محیط زیست گزارش کنند یا با سامانه ۱۵۴۰ و همچنین شماره‌های ۷۷۳۵۹۵۶۴ - ۷۷۳۵۵۷۸۱ و ۸۲ اطلاع دهند.