جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 20 خرداد 1397     
هشت فرصت و ۷ برنز کاراته کا‌ها در لیگ جهانی

به گزارش صنعت نیوز، کاراته کا‌های ایران در دیدار‌های رده بندی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ترکیه به هفت مدال برنز دست یافتند.

 پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته موسوم به کاراته وان ترکیه با حضور ۶۰۷ کاراته کا از ۶۳ کشور از ۱۸ خرداد به میزبانی استانبول ترکیه آغاز شده است و امروز با برگزاری دیدار‌های رده بندی و فینال به پایان می‌رسد.
نمایندگان کاراته ایران در این رقابت‌ها خوش درخشیدند و در پنج وزن به فینال لیگ جهانی رسیده اند. اما در مسابقت رده بندی تیم ایران از هشت فرصت موجود، با طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم، امیررضا میرزایی در وزن ۶۷- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم، سامان حیدری در وزن ۸۴+ کیلوگرم، کاتای تیمی بانوان با ترکیب (الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری)، کاتای تیمی اصفهان با ترکیب (فاطمه چیذری، مریم کریمی و زهره میرزاخانی) و تیم اراک با ترکیب (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون) هفت مدال برنز کسب کردند.
در رقابت‌های کومیته و در وزن ۵۵- کیلوگرم، طراوت خاکسار دیگر نماینده این وزن چهار بر صفر "فدریکا ریکاردی" از ایتالیا را برد و سه بر صفر "طوبا یاکان" از ترکیه را شکست داد. او در ادامه یک بر صفر "سابینا زاخاروا" از قزاقستان را برد و در دیدار نیمه نهایی سه بر یک از "ون یو ژون" از چین تایپه شکست خورد و برای کسب مدال برنز به مصاف "دورتا باناژک" از لهستان رفت و پس از تساوی صفر به صفر با رای داوران در قانون هانتی برنده میدان شد و به مدال برنز رسید.
امیررضا میرزایی در وزن ۶۷- کیلوگرم، ابتدا پنج بر یک "جیانلوکا دویو" از ایتالیا را برد، سپس پنج بر چهار مقابل "هیرتو گومیو" از ژاپن مغلوب شد و در جدول شانس مجدد چهار بر یک "جس روسیلو" از بلژیک را برد. او در مرحله بعدی ۲ بر صفر حریف ترکیه‌ای را مغلوب کرد و در ادامه سه بر صفر "ایکبولجان اوزاکوف" از ازبکستان را شکست داد تا در دیدار رده بندی با "تولار آقالارزاده" از جمهوری آذربایجان دیدار کند. میرزایی در مسابقه رده بندی به تساوی یک به یک رسید، اما با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی شد و به مدال برنز این وزن رسید.
در وزن ۸۴-کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب ابتدا نماینده بلاروس را با نتیجه سه بر یک از پیش رو برداشت، در دومین مبارزه حریف قزاقستانی را چهار بر سه شکست داد، سپس پنج بر چهار کاراته کای جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد. پورشیب در بازی چهارم پس از تساوی سه به سه مقابل نماینده مقدونیه با رای داوران بازنده میدان شد تا برای کسب مدال برنز به روی تاتامی برود. در دیدار رده بندی "ایگور آکتاش" از ترکیه به علت آسیب دیدگی از ناحیه کتف مقابل وی حاضر نشد تا پورشیب برنده تاتامی باشد و مدال برنز پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۸ را تصاحب کند.
در وزن ۸۴+ کیلوگرم، سامان حیدری حریفز از جمهوری آذربایجان را در نخستین گام با نتیجه سه بر یک مغلوب کرد، سپس نماینده اردن را با نتیجه چهار بر سه از پیش رو برداشت و در سومین مبارزه مقابل حریف قزاقستانی با نتیجه هفت بر یک به پیروزی رسید. او در ادامه نماینده کشور میزبان را پنج بر ۲ برد و در نیمه نهایی مقابل کاراته کایی از هلند ۲ بر صفر مغلوب شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف "کاگاوای" ژاپنی برود.
حیدری در دیدار رده بندی حریفش را یک بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
همچنین در بخش کاتا و در کاتای تیمی بانوان تیم (الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری) ابتدا پنج بر صفر تیم (شوتوکان jska) با ترکیب نسیم (افشار، هانیه عزیزی و غزاله موقرنیا) را شکست داد و در دومین دیدار چهار بر یک مقابل تیم ترکیه باخت و در مکان سوم قرار گرفت.
تیم کاتای ایران (اصفهان) با ترکیب (فاطمه چیذری، مریم کریمی و زهره میرزاخانی) هم در دیدار مقابل ایتالیا پنج بر صفر مغلوب شد و به مدال برنز رسید.
در کاتای تیمی مردان، تیم اراک با ترکیب (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون) پنج بر صفر تیم ایتالیا را مغلوب کرد و در دومین دیدار چهار بر یک مغلوب تیم مراکش شد. این تیم در دیدار رده بندی به مصاف جمهوری آذربایجان رفت و با نتیجه چهار بر یک به برتری رسید و بر سکوی سوم ایستاد.
تیم صرافی بهنام آذربایجان شرقی دیگر تیم کاتا با ترکیب (احد شاهین، فرزاد محمدخانلو و سهند اسلامی) در نخستین مبارزه پنج بر صفر مغلوب تیم ملی ترکیه شد و در دیدار رده بندی مقابل تیم کویت با نتیجه پنج بر صفر شکست خورد و به مدالی نرسید.