جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 22 خرداد 1397     
انهدام باند سارقان مأمورنما در پایتخت

خبرگزاری فارس: سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت:در پی وقوع سرقت‌های مشابه از اتباع و گردشگران خارجی، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد و رسیدگی ویژه به آن در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده از شاکیان و مالباختگان مشخص شد که گروهی از سارقان با استفاده از انواع خودرو‌های سواری، در قالب گروه‌های ۳ نفره به محل اقامت و تردد گردشگران خارجی مراجعه و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور، به بهانه بررسی ارز‌های خارجی آنان، این افراد را شناسایی کرده و به شیوه کیف زنی اقدام به سرقت می‌کردند و بلافاصله از محل متواری می‌شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به شیوه و شگرد سرقت‌ها و بهره گیری از سوابق موجود از مجرمان سابقه دار، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی موفق به شناسایی ۳ متهم سابقه دار شدند که پیش از این نیز بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با جعل عناوین دولتی به ویژه سرقت‌هایی تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده بودند.

وی ادامه داد: متهمان شناسایی شده اعضای یک خانواده (پدر و دو پسر) از طایفه فیوج هستند که عضو ارشد این گروه ۵۸ ساله از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای است که از سوی دستگاه قضائی به ۳۰ سال زندان قطعی محکوم و حدود ۱۰ سال پیش به صورت غیر قانونی از کشور خارج شده بود.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری متهمان در سه عملیات جداگانه و همزمان، عنوان داشت: ماموران ضمن شناسایی مخفیگاه متهمان در استان البرز و انجام هماهنگی با مقام قضائی، هر سه متهم را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه‌های آن ها، اموال متنابهی شامل ده‌ها قطعه سکه طلا، مقادیر قابل توجهی ارز‌های خارجی شامل دلار، یورو و پول‌های رایج بیش از ۳۰ کشور جمعاً به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان به همراه ۳ دستگاه بی سیم دستی و انواع سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ یاراحمدی با اشاره به اینکه متهمان پس از دستگیری، صراحتاً به ده‌ها فقره سرقت از اتباع و گردشگران خارجی در سطح شهر تهران، اعتراف کردند، گفت: تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آن‌ها و همچنین سایر شاکیان و مالباختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: در زمان مراجعه گردشگران خارجی به کشور، راهنمای گروه‌های آنها، باید در تمامی مراحل، همراه این افراد باشد و در صورت حضور انفرادی گردشگران در سطح شهر، آموزش‌های لازم به آن‌ها در برخورد با افراد ناشناس ارائه شود.