جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 11 تير 1397     
هزار تاکسی به مددجویان کمیته امداد واگذار می‌شود

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که با اتحادیه تاکسیرانی امضا شده است، گفت: طبق تفاهم‌نامه کمیته امداد با اتحادیه تاکسیرانی زمینه اشتغال پنج هزار مددجو فراهم‌ شده است.

 «علی‌اکبر خادمی» با بیان اینکه این تفاهم‌نامه با هدف توسعه اشتغال‌زایی و کسب درآمد پایدار برای مددجویان از طریق بهره‌مندی از ظرفیت اتحادیه تاکسیرانی امضاشده است، اظهار داشت: طبق این تفاهم‌نامه برای پنج هزار مددجو فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح در شهر‌های با جمعیت بیش از 100 هزار نفر اجرا می‌شود، افزود: این تفاهم‌نامه در قالب حمل‌ و نقل مسافر درون‌شهری بر اساس مجوز صادره و سهمیه تخصیصی از سوی اتحادیه تاکسیرانی اجرا می‌شود.
خادمی با بیان اینکه کمیته امداد متعهد شده است از طریق دفاتر استانی، مددجویان مستعد را شناسایی و به دفاتر تاکسیرانی معرفی کند، افزود: همچنین آموزش مهارتی مددجویان متقاضی با هدف موفقیت آن‌ها در این شغل یکی دیگر از وظایف این نهاد است.
وی با اعلام اینکه خودرو‌های تائید شده شورای عالی ترافیک شامل سمند، پژو ۴۰۵، آریو و برلیانس است، گفت: بر اساس مبلغ تسهیلات قابل پرداخت، سهم آورده مددجو و توافق دفاتر استانی کمیته امداد و اتحادیه تاکسیرانی خودرو تعیین می‌شود.
خادمی با بیان اینکه مددجویان پس از کسب مهارت موردنیاز به بانک‌های عامل یا صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند، خاطرنشان کرد: این نهاد به مدت 2 سال بر حسن اجرای طرح و پایداری شغل نظارت خواهد داشت.
سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد: در این تفاهم‌نامه اتحادیه تاکسیرانی متعهد شده است زمینه را برای صدور مجوز تأسیس دفاتر خدمات حمل مسافر بانوان (آژانس بانوان) به مددجویان کمیته امداد تسهیل کند.