جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 22 خرداد 1398     
پرداخت تسهیلات در استان ، ۶.۷ درصد رشد داشته است

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان از جهش بالا و رشد قابل قبولی برخوردار است و نسبت به هفته گذشته ۶.۷ درصد رشد داشته است.

 

بهروز اسودی در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شرکت عقاب افشان برگزار شد با اعلام این خبر افزود : تا کنون بیش از ۸۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۷۳۶ واحد تولیدی استان پرداخت شده است و طی ارزیابی هفتگی صورت گرفته از جهش بسیار خوبی برخوردار است و نسبت به پرداختی در هفته گذشته ۶.۷ درصد رشد نشان می دهد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به پرداخت بیش از ۷۷درصد از سهم استان در تسهیلات رونق تولید ، اذعان داشت؛ از مجموع تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی استان ۱۳۵ واحد به ارزش ۷۲۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۶۰۱ واحد به ارزش ۱۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

 

وی افزود: در جلسات کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی استان پرونده ۱۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات بررسی و به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات بیش از ۲۲هزار میلیارد ریال معرفی شده است و پرونده ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی جهت پرداخت تسهیلات به ارزش حدود ۹هزار میلیارد ریال در حال بررسی و عقد قرارداد است.

 

بهروز اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست گفت: در این جلسه نیز با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۱۳ واحد تولیدی دیگر به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات به رقم ۲۷۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۳ نفر موافقت شد.

 

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات ۷۷۶ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات این کارگروه خبر داد و تصریح کرد: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی ، مالیاتی و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی سرم سازی ایران ، ماشین افراز آریا ، سهند ثابت ، رستوران مروارید و تولیدی ناصر لشگر بررسی شد.