جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 22 مرداد 1398     
حمایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از سرمایه‌گذاران

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از حمایت‌های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای تامین کسری وثیقه سرمایه گذاران و فعالان صنعتی جهت دریافت تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این صندوق تا سقف ۳۰میلیارد ریال ضمانت نامه را درشبکه بانکی تامین می کند.

 

محسن صالحی نیا در بازدید از شهرک صنعتی قیروکارزین با تاکید بر تکمیل زیرساخت ها در این شهرک صنعتی افزود: دراین زمینه اعتباراتی ازمنابع داخلی سازمان تخصیص می یابد.

 

او همچنین با بیان اینکه بخش عمده ای از مسائل سرمایه گذاران با دریافت تسهیلات سرمایه درگردش رفع می شود بیان کرد: بخش صنعت استان فارس در سال های گذشته در دریافت تسهیلات رونق تولید عملکرد مناسبی داشته وفارس جزء سه استان کشور محسوب می شود.

 

معاون وزیر صمت تصریح کرد: امسال نیز تسهیلات مناسبی درقالب تسهیلات تبصره ۱۸پیش بینی شده وواحدهایمتقاضی می توانند از آن استفاده کنند.

 

صالحی نیا همچنین بررفع مشکلات واحدهای صنعتی درکارگروه های استانی وملی ستاد تسهیل ورفع موانع تولید تاکیدکرد.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز از شتاب در اجرای طرح های تکمیل زیرساخت ها در شهرک صنعتی قیروکارزین خبردادوگفت: در یک سال اخیر افزون بر ۱۵میلیاردریال اعتبار برای توسعه وتکمیل زیرساخت ها در این شهرک صنعتی هزینه شده است.

 

احد فتوحی افزود: عملیات اجرایی طرح تکمیل زیرسازی وآسفالت وجدول گذاری با اعتباری افزون بر۷.۵میلیارد ریال و سه طرح دیگر در بخش های تکمیل شبکه روشنایی ، پروژه پل جاده دسترس باند رفت و نیز پروژه تکمیل زیر سازی و آسفالت نیز با اعتبار ۸ میلیارد ریال با برگزاری مناقصه وانتخاب پیمانکار اجرا یادرمرحله انجام است.

 

وی گفت: با اجرای این طرح ها شهرک صنعتی قیروکارزین به یکی از بهترین شهرک های صنعتی در حوزه زیرساخت ها تبدیل و مهیای استقرارواحدهای صنعتی است .

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: شهرک صنعتی قیروکارزین در زمینی به مساحت 75 هکتار احداث که 52 هکتار آن آماده واگذاری است

 

فتوحی مطرح کرد: در شهرک صنعتی قیروکارزین تاکنون ۲۸قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقدشده که از این تعداد ۷ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۶۰ نفر بهره‌بردار و ۲۱واحد صنعتی در حال ساخت‌وساز است که دو واحد صنعتی نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

 

فتوحی خاطرنشان کرد: این شهرک گنجایش استقرار 260 واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف در حوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش‌بینی اشتغال افزون بر 1300 را در خود دارد.