جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 مهر 1398     
نظارت بر تولید و عرضه مصالح ساختمانی

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل سازمان استاندارد استان تهران گفت:گشت‌های مشترک با سازمان نظام مهندسی، ​نظارت بر تولید ومصرف مصالح ساختمانی تشدید می شود.

آقای محمود رضا طاهری در حاشیه امضاء تفاهم نامه میان سازمان استاندارد استان تهران با سازمان نظام مهندسی افزود: پیش از این، نظارت بر تولید مصالح ساختمانی، به عهده سازمان استاندارد و نظارت بر مصرف آن بر عهده سازمان نظام مهندسی بود که با این تفاهم نامه، عملاً نظارت بر این مهم، به گونه‌ای خواهد بود که در آن نماینده سازمان استاندارد و سازمان نظام مهندسی و همچنین نماینده سندیکای مصالح مورد نظر، در گشت‌های مشترک حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در صورتی که در هر مرحله از تولید و مصرف، اگر مصالحی غیر استاندارد تشخیص داده شود حتماً با تولید کننده آن برخورد می‌شود و آن محصول نیز از بازار جمع آوری خواهد شد.

همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران هم در این خصوص گفت: از این پس بازرسان و ناظران نظام مهندسی حضور و نظارت بیشتری در خصوص مصالح ساختمانی خواهند داشت و در کنار سازمان استاندارد در شاخص‌های استاندارد این مصالح، نظارت می‌کنند.

آقای محمد طاهری افزود: بین سازمان استاندارد و نظام مهندسی ابتدا کمیسیون‌های مشترکی تشکیل و به بازرسان و ناظرین آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: در این آموزش ها، ​ شاخص‌های استاندارد مورد نظر تبیین خواهد شد تا ناظران و بازرسان به صورت دقیق بتوانند در مصالح ساختمانی چه در بخش خصوصی و چه در نهاد‌ها نظارت کنند.

همچنین در این مراسم تفاهم نامه‌ای بین سندیکای آسانسور و نظام مهندسی و سازمان استاندارد به منظره ارتقاء کیفی و نظارت بر آسانسور‌ها امضاء شد.