جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 اسفند 1398     
درخواست IMO از کشور‌ها برای جلوگیری از تأخیر در حرکت کشتی‌ها

 به گزارش صنعت نیوز، سازمان بین المللی دریانوردی با ارسال نامه به کشور‌های عضو از آن‌ها خواست تا جایی که مقدور است از تأخیر‌های غیر ضروری در حرکت کشتی‌ها به شرط گذراندن دورۀ قرنطینه جلوگیری کنند.

در این نامه آمده است مسئولان، مقامات دولتی و مؤسسات کنترل و نظارت تمهیداتی را در ارتباط با مقابله با ویروس کرونا بیندیشند تا مسافران بتوانند سوار کشتی و یا از آن پیاده شوند. همچنین عملیات حمل و نقل کالا تسهیل، گواهینامه‌ها صادر و خدمه‌ها بتوانند مبادله شوند.
 
IMO در ادامه تأکید کرده است اینکه گفته می‌شود مالکان کشتی‌ها و مسئولان بندری از محدودیت‌های غیر ضروری بپرهیزند به معنی آن نیست که اقدامات پیشگیرانه از جمله قرنطینه‌ها و غربالگری را به بوتۀ فراموشی بسپارند.
 
کشتی‌ها موظفند لیست پنج تا ۱۰ تماس آخری را که در ارتباط با تبادل اطلاعات در مورد ویروس کرونا انجام شده است، به کشور مقصد ارائه دهند.
 
از سوی دیگر مأموران بهداشتی باید بتوانند از بندر مقصد سوار کشتی شده و نسبت به معاینه پزشکی و خون گیری از خدمه اقدام کنند.
 
IMO در این نامه یادآور شده است بیشترین هدف از ارسال نامه، کشتی‌هایی است که دو هفته قرنطینه را پشت سر گذاشته باشند ضمن آنکه محافظت مؤثر از سلامت و ایمنی دریانوردان باید همچنان در اولویت باشد.
 
در پایان این نامه آمده است مسئولان بندری باید تصمیماتی را اتخاذ کنند تا برای ایجاد مراقبت‌های فوری پزشکی، قایق‌ها  در حال آماده باش بوده و هر لحظه امکان دسترسی کامل به کشتی‌ها  را داشته باشند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: