پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


پیش بینی افزایش تقاضای فولاد در سال 95
تاريخ خبر: چهارشنبه، 19 اسفند 1394 ساعت: 14:44

به گزارش صنعت نیوز، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد پیش بینی کرد: با توجه به فعال شدن طرح های عمرانی و ساخت و ساز، تقاضای مصرف فولاد در کشور طی سال 95 افزایش می یابد.

« سید رسول خلیفه سلطانی» با بیان این مطلب ، گفت: با توجه به خارج شدن طرح های عمرانی و ساخت و ساز در فضای پسا برجام از حالت انتظار و  فعال شدن آنها در سال آینده، پیش بینی می شود تقاضای خفته برای فولاد کشور در سال 95 بیدار شود.

 وی ادامه داد: همگام با این شرایط، فولادسازان باید آمادگی پاسخگویی به افزایش تقاضای بازار و تامین نیاز مصرف کنندگان فولاد را داشته باشند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه قیمت شمش و محصولات فولادی طی ماه های گذشته به دلیل رکود بازار، از نقطه سر به سر تولیدکنندگان نیز عبور کرده بود و حتی برخی کارخانه ها مجبور به تعطیلی شدند، تصریح کرد: با توجه به برگزاری جلسات هماهنگی بین تولیدکنندگان در انجمن و عزم جدی آنها برای خروج از رکود، به نظر می رسد دوران زیان دهی تولیدکنندگان فولاد رو به اتمام است و در ماه های آتی، شاهد انسجام بیشتر کارخانجات فولادی و هماهنگی بیشتر آنها در راستای مدیریت بازار داخلی و صادراتی فولاد باشیم.

وی افزود: به دلیل تصمیمات دولت چین برای کاهش ظرفیت مازاد تولید فولاد خود، روند نزولی قیمت شمش و محصولات فولادی طی چند هفته اخیر متوقف و نشانه هایی از بهبود بازار در روزهای اخیر نمایان شده و در برخی محصولات، این روند حرکت صعودی داشته است.

خلیفه سلطانی اعلام کرد: تأثیر این اتفاق در بازارهای داخلی ایران هم مشهود شده است به طوری که بازار فولاد کشور در حال آغاز یک روند با ثبات در راستای روندهای قیمتی جهانی است.