پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


ارائه تسهیلات 4 درصدی به متقاضیان نوسازی مینی بوس های فرسوده در کشور
تاريخ خبر: چهارشنبه، 3 آذر 1395 ساعت: 14:35

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل اتحادیه مینی بوسرانی کشور گفت : با آغاز طرح نوسازی های مینی بوس های فرسوده در کشور ،اجرای این طرح با روند خوبی همراه شده است

غلامرضا غضنفری اظهار داشت : در طرح نوسازی مینی بوس های فرسوده که از 3 ماه گذشته در کشور آغاز شده است برای کلیه متقاضیان تسهیلاتی معادل 70 درصد قیمت خودرو با بهره 4 درصد در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تردد 46 هزار مینی بوس در ناوگان برون شهری کشور اظهار داشت :در حال حاضر 90 درصد از تعداد مینی بوس فعال در کشور فرسوده محسوب می شوند.

وی تاکید کرد : تاکنون حدود 450 نفر جهت اسقاط و دریافت تسهیلات نوسازی اقدام کرده اند اما تعداد کمی از آنها در فرایند نوسازی قرار گرفته و موفق به دریافت تسهیلات شدند.

وی گفت : هم اکنون متوسط عمر ناوگان مینی بوسرانی 15 سال است در حالی که نزدیک به 90 درصد مینی بوس های فعال در کشور عمری بالای 20 سال دارند.

وی با اشاره به مشکل شماره گذاری برخی از دریافت کنندگان خودروی جایگزین اظهار داشت : با شروع طرح نوسازی ،تعدادی از متقاضیانی که فرایند نوسازی را طی کرده و موفق به دریافت تسهیلات شدند به جهت مسائلی چون مشکل شماره گذاری ، خودروی جایگزین را دریافت نکرده بودند که خوشبختانه این مشکل نیز برطرف گردید.

مدیرعامل اتحادیه مینی بوسرانی کشور با توجه به نحوه تعامل شرکتهای داخلی در تامین مینی بوس های جایگزین در این طرح گفت : خوشبختانه تعدادی از شرکتهای داخلی مانند ایران خودرو ، بهمن دیزل ، و پیشرو دیزل و چند شرکت دیگر تامین خودروهای جایگزین در این طرح را برعهده دارند.

غضنفری تصریح کرد : انتظار می رود با توجه به رفع موانع موجود برای اسقاط مینی بوس های فرسوده در کشور و همکاری شرکتهای داخلی جریان نوسازی مینی بوس های فرسوده در کشور سرعت گیرد هر چند به جهت نحوه تعامل و همکاری بانک ها نسبت به ارائه تسهیلات نوسازی و کندی در این بخش ، بعید است تا پایان امسال بخش زیادی از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات نوسازی شوند.

وی همچنین با اشاره به بحث آلودگی هوا و برنامه دولت برای برای خروج خودروهای فرسوده گفت : پیش بینی می شود با جدیت دولت در خروج خودروهای فرسوده و نوسازی مینی بوس های فرسوده شاهد کاهش آلودگی هوای در کلان شهرها و همچنین کاهش بخش مهمی از هزینه های دولت در مصرف سوخت در کشور باشیم.