پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


افزایش 10 درصدی بهای نفت در بازار نیویورک
تاريخ خبر: پنجشنبه، 11 آذر 1395 ساعت: 11:24

به گزارش صنعت نیوز، اعضای اوپک توافق کردند از اول ژانویه 2017 تولید روزانه نفت خود را یک میلیون و 200 هزار بشکه کاهش دهند

در بازار نیویورک بهای­ ­هر بشکه نفت وست تگزاس اینتر مدییت برای تحویل در ماه ژانویه با افزایش چهار دلار و 21 سنتی معادل نه و سی و یک صدم درصد به 49 دلار و 44 سنت رسید.

باب یاوگر ­از موسسه میزوهو سکیوریتیس ­گفت « سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک به توافق رسید و این توافقی­ ­مستحکم است.»

اعضای اوپک که هر شش ماه در وین گرد هم می آیند درباره کاهش تولید خود به توافق رسیدند و این تحولی بی سابقه بعد از 2008 میلادی به حساب می آید و به تردیدهای دو ماهه بعد از نشست الجزایر پایان می دهد.

اوپک آخر سپتامبر از تصمیم خود برای رسیدن به چنین توافقی خبر داده بود­ ­اما نوسان قیمت به دلیل شایعات کمابیش قابل تامل درباره توانایی و عزم کشورهای عضو سازمان در دادن امتیازهای لازم برای رسیدن به چنین توافقی ­­ادامه داشت.

اعضای اوپک توافق کردند از اول ژانویه 2017 تولید روزانه نفت خود را یک میلیون و 200 هزار بشکه کاهش دهند.

بر اساس این گزارش بهای نفت صبح امروز  در معاملات بازار آسیا اندکی افزایش یافت.

بهای هر بشکه نفت خام شیرین سبک برای تحویل در ماه ژانویه روز پنجشنبه در بازار آسیا با هشت سنت افزایش به چهل و نه دلار و پنجاه و دو سنت رسید. در همین حال قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه فوریه نیز هشت سنت افزایش یافت و پنجاه و یک دلار و نود و دو سنت داد و ستد شد.