پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


اونس طلا به 1173دلار رسید
تاريخ خبر: شنبه، 13 آذر 1395 ساعت: 13:59

به گزارش صنعت نیوز، قیمت هر اونس طلا در معاملات روز جمعه در بازارهای جهانی با 2.0 درصد افزایش به 1173 دلار و 59 سنت رسید.

در حالی که در آستانه انتشار آمارهای بازار کار آمریکا، ارزش دلار کاهش یافته است، قیمت طلا افزایش یافته و از پایین ترین رقم خود از اوایل ماه فوریه تاکنون فاصله گرفته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 2.0 درصد افزایش به 1173 دلار و 59 سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز به 1160 دلار و 38 سنت رسید که پایین ترین رقم از 5 فوریه تاکنون بود.

رونالد لئونگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «این تحولات در بازار طلا احتمالا مربوط به نوسانات ارزش دلار است.» وی افزود: «مقداری خرید در بازار در جریان است اما این میزان خرید واقعا قابل توجه نیست.»

در حالی که در آستانه انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در اواخر امروز سرمایه گذاران محتاطانه حرکت می کنند، شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز حدود 0.3درصد کاهش داشت و به 100.770 رسید.

هاریش وی، تحلیلگران بازار طلا گفت: «اکثر فعالان بازار منتظر آمارهای مهم بازار کار آمریکا در اواخر امروز هستند. انتشار آمارهایی مثبت می تواند بدان معنا باشد که فدرال رزرو احتمالا در نشست بعدی خود نرخ بهره را افزایش خواهد داد.»

چند سیاستگذار فدرال رزرو آمریکا نسبت به اقتصاد این کشور ابراز اطمینان کرده و از احتمال نرخ بهره سخن گفته اند.

طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود و ارزش دلار را بالا می برد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه 54 .1 درصد کاهش یافت و به 22 .870 تن رسید.

دارایی های این صندوق ماه گذشته بیش از 6 درصد کاهش یافته بود.