پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


بیش از 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شده است
تاريخ خبر: شنبه، 13 آذر 1395 ساعت: 14:18

به گزارش صنعت نیوز، بانک صنعت و معدن در قالب طرح رونق تولید ١٢ هزار و ٦٦٠ میلیارد ریال تسهیلات به ٩٥٦ واحد صنعتی نیمه ‏تمام در قالب طرح رونق تولید پرداخت کرده است.

«علی‏ اشرف افخمی»با اعلام این خبر، افزود : بانک صنعت و معدن در تامین مالی واحدهای صنعتی در قالب طرح رونق تولید رتبه سوم را در بین بانک‏ های کشور کسب کرده است.

وی به گشایش ٤٠٠ میلیون دلار خط اعتباری از طریق اگزیم بانک هند، ١٠٠ میلیون یورو از طریق اگزیم بانک کره جنوبی و ١٠٠ میلیون یورو از طریق بانک فرانسوی پس از برجام توسط بانک صنعت و معدن اشاره و تصریح کرد: بانک صنعت و معدن در کمتر از دو ماه پس از برداشته‏شدن تحریم‏ ها به عنوان یکی از اولین بانک‏ های ایرانی موفق به کسب بالاترین رتبه اعتباری ممکن در کشور (BB-) از موسسه رتبه ‏بندی مستقل Capital Intelligence در فضای پسا برجام شد.

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن گفت: در حال حاضر طرح‏ هایی شامل : پتروشیمی مسجد سلیمان، پتروشیمی ایلام، شیمیایی صدف عسلویه، فولاد روهینا، فولاد ازنا، فولاد مادکوش و هفت طرح فولادی نیریز،قائن، شادگان، میانه، بافت، سبزوار و سپیددشت با تسهیلات این بانک در حال اجرا هستند.

افخمی افزود:  طرح ‏های نیروگاهی از جمله ماهتاب کهنوج ؛ماهتاب کاسپین، نیروگاه کرمانیان، برق خوزستان و گسترش انرژی نوآتیه و طرح‏های آب شیرین‏کن شایا در بندر عباس و سازه سازان و مهندسی توسعه آب آسیا در هرمزگان با تامین مالی این بانک در حال اجراست.

افخمی با بیان اینکه 120 طرح نیز در سال 94 با اعتبار 12 هزار و 454 میلیارد ریال به بهره برداری رسید گفت: با آغاز به کار این واحد ها برای ١٢ هزار و ٥٥ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شد.