پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


دیالوگ های نامناسبی که در برخورد با صنعت موتورسیکلت رد و بدل می شود
تاريخ خبر: سه شنبه، 16 آذر 1395 ساعت: 14:12

به گزارش صنعت نیوز ، نایب رئیس سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت کشور با اشاره به توقف شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری اظهار داشت : هر گونه برخورد بخش نامه ای با تولیدکنندگان موتورسیکلت غیر منطقی بوده و موجب آسیب به این صنعت خواهد شد.

حبیب الله محمودان اظهار داشت : باید صنعت موتورسیکلت را آهسته و پیوسته  به روزرسانی گردید  و در مسیر توسعه قرار گیرد.

وی تصریح کرد : در صورتی که به طور منسجم و مداوم توسعه در صنعت موتورسیکلت دنبال شود قطعا سریعتر به پیشرفت در این صنعت دست یافته و رضایت مشتریان نیز حاصل خواهد شد.

وی تاکید کرد : متاسفانه امروز دیالوگ های خوبی در برخورد با تولیدکنندگان موتورسیکلت صورت نمی گیرد قطعا با این نحو برخورد و توقف شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری ،توسعه در این صنعت رخ رخ نخواهد داد و بلکه باعث نابودی این صنعت خواهد شد.

وی در ادامه به ظرفیت بسیار خوب واحد های تولیدی قطعات موتورسیکلت در کشور پرداخت و اظهار داشت : در صورتی کارخانه‌های موتورسیکلت‌ سازی برای تامین نیازشان اعلام نمایند، قطعه‌سازان داخلی آمادگی ساخت هر نوع قطعه ای را دارند.

وی گفت : متاسفانه امروز اختلاف شرکت های مونتاژکننده و قطعه‌سازان و نبود وجود برنامه ای مدون موجب واردات موتورسیکلت به کشور شده است در حالی است که با دخالت دولت بسیاری از شرکتهای مونتاژکننده موظف به برنامه ای جهت تولید داخل خواهند بود.

وی با اشاره به به فرصت ایجاد شده جهت تولید موتورسیکلت های انژکتوری یاد اورشد : البته همچنان صنعت موتورسیکلت برای تولید برخی از مدل های وابسته به واردات قطعات است در چنین شرایطی مسلما برای تولید و تامین بخشی از قطعات  موتورسیکلت های انژکتوری نیز مشکلاتی وجود خواهد داشت.

نایب رئیس سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت کشور اظهار داشت : در حال حاضر تکنولوژی تولید موتورسیکلت در کشور فاصله زیادی با کشور چین ندارد و تمام قطعات در ایران قابل طراحی و تولید است .

محمودان افزود : متاسفانه در ایران زنجیره های تولید به یکدیگر متصل نشده اند از این رو مستلزم شرایطی است تا تکنولوژی تولید موتورسیکلت با توانمندی تولیدکنندگان داخلی به یکدیگر گره بخورد.

وی با اشاره به تاثیر برجام بر روند گسترش همکاری با شرکتهای خارجی گفت : با وجود شرایط فراهم شده برای همکاری ها ، متاسفانه سیاست گذاری دقیقی برای همکاری در حوزه قطعه سازی  موتورسیکلت با شرکتهای خارجی وجود ندارد.

وی تصریح کرد : باید الزامات و قوانین جامعی جهت حمایت از صنعت قطعه سازی موتورسیکلت در ایران تدوین شود تا این صنعت ارتقاء یافته و به لحاظ کیفیت امکان رقابت در بازارهای داخلی و خارجی فراهم شود.