پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


عوارض واردات خودرو در سال 96 افزایش نخواهد یافت
تاريخ خبر: چهارشنبه، 17 آذر 1395 ساعت: 14:56

به گزارش صنعت نیوز، پس از آنکه اعلام شد که بر اساس لایحه بودجه 96 که به مجلس ارائه شده، دولت قصد دارد عوارض واردات خودروهای سواری را به میزان 5 درصد افزایش دهد و پیش بینی گردیده تا درآمد دولت از محل واردات به 260 میلیارد تومان برسد ، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با تکذیب خبر افزایش عوارض واردات خودرو در سال آینده ،اعلام کرد : افزایش عوارض واردات خودرو در سال آینده تحلیل نادرستی است که از لایحه بودجه سال 96 در خصوص افزایش در آمد دولت از واردات خودرو صورت گرفته است .

فرهاد احتشام زاده با اشاره به تحلیل نادرست صورت گرفته از لایحه بودجه 96 مبنی بر افزایش تعرفه واردات خودرو ، تصریح کرد : در سال آینده تعرفه واردات خودرو افزایشی نخواهد داشت.

وی  اظهار داشت : در لایحه بودجه 96 ، موضوع افزایش تعرفه واردات خودرو ، ردیف درامدی اشتباهی است که در لایحه بودجه ذکر شده همان گونه که در سال گذشته نیز این اشتباه صورت گرفت و مساله جدیدی نیست.

وی گفت : در بودجه سال 95 درآمد دولت از محل واردات 220 میلیارد تومان تعیین شده بود اما در لایحه بودجه سال 96 این رقم 260 میلیارد تومان دیده شده است.

افزایش 40 میلیاردی درآمد دولت از محل افزایش قیمت خودروهای وارداتی

رئیس انجمن واردکنندگان  خودرو تصریح کرد : پیش بینی می شود افزایش 40 میلیارد تومانی در امد دولت از محل واردات خودرو که در لایحه بودجه سال آینده آمده ، از محل افزایش قیمت خودروهای وارداتی کسب شود در واقع با افزایش متوسط قیمت خودروهای وارداتی ، افزایش درآمد سال آینده دولت از محل واردات حاصل خواهد شد.

احتشام زاده تصریح کرد : البته از نظر تعدادی انتظار افزایش واردات خودرو را در سال آینده نخواهیم داشت بلکه به لحاظ منطقی این میزان درآمد ، به لحاظ رشد متوسط قیمت خودروهای وارداتی است که سالیانه اتفاق می افتد.