پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


بازار خودرو به خواب زمستانی می رود
تاريخ خبر: دوشنبه، 22 آذر 1395 ساعت: 14:28

به گزارش صنعت نیوز، هر چند بازار خودرو در فصل پاییز همواره با رکود فصلی مواجه است اما بر اساس گفته فعالان بازار رکود هفته‌های اخیر نسبت به مدت زمان مشابه سال‌ قبل کمتر است با این حال پیش بینی می شود رکود روزهای پایانی فصل پاییز و افت شدید تقاضا در بازار خودرو تا حداقل اواسط بهمن ماه ادامه داشته باشد.

یکی از فعالان بازار خودرو عنوان کرد : با وجود رکود شدید در بازار خرید و فروش خودرو اما به تدریج با با تغییر پلاک خودروها پیش بینی می شود وضعیت بازار خودرو شرایط جدیدی را تجربه نموده  و شاهد تحرکی کمی در بازار خرید و فروش خودرو باشیم.

وی علت بازار متفاوت امسال با سال گذشته را ثبات ایجاد شده در قیمت ها دانست و گفت : هر چند ظرف یکی دو هفته اخیر با ایجاد نوسان در بازار ارز ، تا حدودی بازار خودرو متاثر از این شرایط شده است اما با ثبات نرخ ارز انتظار می رود بازار خودرو نیز به ثبات در قیمت دست یابد.

وی در ادامه به آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی در بازار اشاره کرد و اظهار داشت : در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی در بازار تفاوت چندانی با نرخ مصوب  کارخانه ندارد اما همچنان به دلیل جریان عرضه و تقاضا و کاهش عرضه برخی از خودروها به دلیل کمبود قطعه  گاها شاهد تفاوت هایی در قیمت برخی از خودروها در بازار هستیم که البته بسیار جزئی است.

این فعال بازار خودرو با اشاره به اختلاف یک تا 5 درصدی قیمت ها در بازار خودروهای داخلی ، تاکید کرد : عمده این اختلاف قیمت در خودروهایی است که تولید کاهش و یا به دلیل شرایطی ،  تحویل آنها به تعویق افتاده است.

 نیکخواه همچنین به تاثیر نرخ ارز بر بازار وارداتی ها پرداخت و اظهار داشت : در صورتی ادامه روند صعودی نرخ ارز قطعا بازار وارداتی نیز متاثر از این شرایط گردیده و قیمت ها تغییر نموده و روند صعودی  خواهد یافت اما پیش بینی می شود با توجه به اشباع بازار وارداتی ها به تدریج رغبت واردکنندگان برای ورود خودروها کاهش یابد.

وی گفت : هم اکنون بازار وارداتی ها نیز در رکود شدید قرار داشته  و چنانچه اختلاف قیمتی نیز وجود دارد بیشتر در جهت کاهش قیمت است.