پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


توزیع گوشت گوساله درنمایشگاه قرآن!
تاريخ خبر: شنبه، 7 شهريور 1388 ساعت: 09:35

ایرنا: پس از تجربه خوب وزارت نيرو در هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، وزارت بازرگاني نيز اين محل را براي توزيع گوشت قرمز(سردست گوساله) به قيمت دولتي کيلويي پنج هزار تومان انتخاب کرد.

دوازدهمين روز از هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم درحالي سپري شد که مراجعه کنندگان پس از بازديد از بخش هاي مختلف ،گوشت قرمز - سردست گوساله بسته بندي شده - را از غرفه هاي تازه تاسيس وزارت بازرگاني خريد مي کردند. اگر چه عرضه گوشت با صف روبه رو بود اما مردم راضي بودند و از اين اقدام مسوولان استقبال و به نوعي تشکر هم مي شد.

**قيمت کتاب هاي عرضه شده در اين نمايشگاه با توجه به آزاد بودن قيمت کاغذ و تورم ، گران است و به همين دليل بيشتر انتشاراتي ها از فروش کم در اين نمايشگاه ناراضي اند.

**مراسم انس با قرآن يک شب نوراني در نمايشگاه قرآن با حضور گروه هاي تواشيح و همخواني، قاريان و حافظان برجسته کشور و سخنراني حجت الاسلام عليرضا پناهيان، شب گذشته در محوطه بيروني نمايشگاه برگزار شد که مورد استقبال بازديدکنندگان قرار گرفت.

**مسوولان بخش هاي مختلف هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، بعداز نماز جماعت مغرب و عشا، همانند ساير نمازگزاران در صف دريافت افطاري ايستادند و افطاري دريافت کردند.

**گرماي هوا هرچند با نصب پنکه در سالن ها و کولر هايي در بخش نشر مکتوب و الکترونيک کمتر شده ولي هنوز تحمل گرماي فضاي داخلي نمايشگاه درحالي که بيرون از نمايشگاه نسيم مي وزد، مشکل است.

**يکي از غرفه هاي بخش نشر الکترونيک شب گذشته با تلاش فراوان در حال آماده سازي غرفه و دکور سازي با يونوليت بود . اين غرفه علت اين دير رسيدن را آماده نبودن نرم افزار عنوان کرد و گفت که يکي از دو نرم افزار مورد نظر آماده شده و ديگري در حال آماده سازي است که تا دو سه روز ديگر به نمايشگاه مي رسد.

**شرکت واحد اتوبوسراني هم تسهيلاتي را در اختيار بازديدکنندگان قرار داده و افراد مي توانند براي بازگشت به منزل از اتوبوس هاي اين شرکت استفاده کنند.

**آمار ثبت نام صلوات در غرفه وب سايت ختم قرآن کريم که در تابلويي ديجيتالي به نمايش گذاشته مي شود از مرز 42 ميليون گذشته است.

**دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم قسمت اعظم بخش حوزوي نمايشگاه هفدهم را به خود اختصاص داده و اين درحالي است که در سالهاي گذشته فقط مرکز فرهنگ و معارف قرآن از اين نهاد در نمايشگاه قرآن حضور مي يافت.

**عکس برخي خادمان قرآن سالهاي گذشته در راهروي منتهي به انتشارات ، بازديدکنندگان را با خدمات آنان آشنا مي کند.

**هنوز کتابهايي که کد 297 رده بندي ديويي را ندارند در غرفه ها توزيع مي شود و غرفه داران نيز بعضاً قرآنها و يا کتابهايي را از ساير ناشران عرضه مي کنند.