پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


کشف 2 آنتی بیوتیک مرتبط با ایدز
تاريخ خبر: شنبه، 14 شهريور 1388 ساعت: 08:51

پس از سال ها پژوهش ، دانشمندان دو آنتی بادی را کشف کرده اند که از گسترش ایدز در بدن جلوگیری می کند.

در سه سال اخیر ، محققان با جمع آوری نمونه خون یک هزار و 800 نفر در تایلند ، استرالیا و افریقا که با ویروس ایدز آلوده شده بودند ولی هنوز علائم بیماری در آنان نشان داده نشده بود و در واقع ایدز در آنان نمایان نشده بود به کشف جالبی دست یافتند.

بدن این گروه از افراد آنتی بادی هایی ساخته بود که پیش از تکثیر ویروس تولید شده بودند.

دو پادتن یا آنتی بادی به نام های پی جی ن و پی جی شانزده در بدن گروهی از این افراد وجود داشتند.

دکتر ست برکلی رئیس گروه بین المللی ساخت واکسن ایدز می گوید این روزنه ، ممکن است روزی ما را به سوی ساخت واکسن ایدز رهمنون شود.

از سال 1986 تاکنون ، در مجموع 11 هزار و 469 مورد آلودگی به ایدز در کوبا ثبت شده است که از میان آنها ، 4602 نفر به ایدز مبتلا شده و یک هزار و 864 نفر نیز جان باخته اند.

به گفته ‌محققان ، اپیدمی‌ ایدز از سال‌ 1981 در دنیا به‌ وجود آمد و تاکنون‌ حدود 65 میلیون‌ نفر در دنیا به‌ این‌ بیماری‌ و ویروس‌ آن‌ مبتلا‌ شده‌ اند که‌ بیش‌ از 25 میلیون‌ نفر آنها تاکنون‌ به‌ علت‌ این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند و بر اساس‌ آخرین‌ آمار موجود اکنون‌ 36 میلیون‌ و 800 هزار نفر بیمار و فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا زندگی‌ می‌ کنند‌ .

براساس این گزارش ، 24 میلیون‌ و 500 هزار نفر این‌ بیماران‌ در جنوب‌ صحرای‌ آفریقا زندگی‌ می‌ کنند‌، هفت میلیون‌ و 600 هزار نفر آنها در آسیا هستند .

همچنین براساس‌ آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ ، هند با داشتن‌ پنج میلیون‌ و 700 هزار فرد مبتلا‌ به‌ ویروس‌ ایدز بیشترین‌ جمعیت‌ این‌ بیماران‌ را در دنیا دارد و پس‌ از آن‌ آفریقای‌ جنوبی‌ با پنج میلیون‌ و پانصد هزار بیمار است‌‌ .

آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ نشان‌ می‌ دهد که‌ پارسال‌ چهار میلیون‌ و یکصد هزار نفر به‌ ویروس‌ ایدز مبتلا‌ شده‌ اند درحالی که ‌ ‌فقط پنج درصد بیماران‌ ایدز به‌ دارو دسترسی‌ دارند .