پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


محدودیت سود تولید کنندگان موتورسیکلت به دنبال افزایش قیمت ورق فولاد
تاريخ خبر: شنبه، 14 شهريور 1388 ساعت: 14:34

به گزارش صنعت نیوز به نقل از خبرخودرو، عضو هیأت مدیره سندیکای تولید کنندگان قطعات موتور سیکلت خبر از افزایش ناگهانی قیمت ورق در بازار ایران داد و گفت : در چند روز اخیر قیمت ورق از مرز 15 درصد نیز گذشته است.

مسعود مستوفی با بیان این مطلب افزود : افزایش قیمت ورق که 50 الی 60 درصد ماده اولیه تولید قطعات موتورسیکلت را تشکیل می دهد ، موجب محدود کردن سود تولید کنندگان موتور سیکلت و تحت فشار قرار دادن آنان شده است.

وی افزود : هم اکنون به دلیل آنکه تولید کنندگان موتور سیکلت در انتهای فصل کاری قرار دارند با رکود بازار مواجه بوده مشتریان کمتری دارند و چنانچه دست به افزایش قیمت موتور سیکلت زنند تمامی بازار را از دست می دهند . به همین دلیل هم اکنون تولید کنندگان این محصول تحت فشار شدیدی قرار دارند.

مستوفی در خصوص علل بالا رفتن قیمت ورق در بازار کشور گفت : گران شدن این محصول در بازار جهانی و همچنین تغییر و تحولاتی که در فولاد مبارکه در حال انجام شدن است از علل افزایش قیمت ورق بوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت ورق داخلی و خارجی یکسان است گفت: ذکر این نکته ضروری است که کیفیت بالای محصولات موجب شده که از نظر قیمت با محصولات وارداتی که عمدتاً از روسیه هستند تفاوتی نداشته باشد.