پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


موسسه سرمايه گذاري ابوظبي در چين سرمايه گذاري مي کند
تاريخ خبر: دوشنبه، 8 مهر 1387 ساعت: 09:03

به گزارش خبرنگار گروه سرمايه صنعت نيوز ، موسسه سرمايه گذاري ابوظبي اعلام کرد درصدد تشکيل صندوق سرمايه گذاري با سرمايه يک و نيم ميليارد دلار براي سرمايه گذاري مشترک با شرکتي چيني در بخش املاک و صنايع در چين است.

رشاد جناحي عضو هيئت مديره موسسه سرمايه گذاري ابوظبي گفت توافقنامه اي براي تاسيس اين صندوق ظرف دو ماه اينده امضا خواهد شد.

موسسه ابوظبي در حال بررسي اوضاع در چين است به ويژه آنکه تشديد تدابير نظارتي دولت چين بر بازار املاک اين کشور تاثير گذاشته و موجب رکود در معاملات املاک و کاهش قيمت در شهرهاي بزرگ شده است.

همچنين بخش صنعت چين به ويژه شرکتهاي صادراتي که کارگران زيادي دارند به علت کاهش تقاضا در امريکا و همچنين اروپا متضرر شده است.

جناحي که در حاشيه همايش اقتصاد جهاني در شهر بندري تيانجين در شمال چين سخن مي گفت به مقدار سرمايه گذاري موسسه سرمايه گذاري ابوظبي در چين و همچنين نام شريک چيني اين موسسه اشاره نکرد.

به گفته جناحي، موسسه سرمايه گذاري ابوظبي همچنين قصد دارد اجراي طرحي عمراني را به ارزش دويست و پنجاه ميليون دلار ماه اينده در منطقه توريستي مراکش در مغرب اغاز کند. اين طرح شامل ساخت ويلاها و مراکز خريد و مرکز کنفرانسها خواهد بود.

همچنين نشريه امارات بيزينس اعلام کرد موسسه سرمايه گذاري ابوظبي قصد دارد تا پايان امسال به مناسبت سومين سالگرد ورود اين موسسه به بازار املاک امارات، طرحي را با هزينه دو ميليارد دلار در ابوظبي اجرا کند.