پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


علت جالب وجود بخاری نفتی در مدارس
تاريخ خبر: شنبه، 13 مهر 1387 ساعت: 14:20

وزير آموزش و پرورش در پاسخ به اين پرسش كه چرا هنوز بخاري نفتي چكه‌اي از مدارس حذف نشده است، گفت: بعضي مديران و مسئولان مدارس بخاري‌هاي نفتي را به سيستم گرمايشي جديد ترجيح مي‌دهند.

عليرضا علي‌احمدي در گفت‌وگو با فارس افزود: سال گذشته تدبير شد كه بخاري‌هاي نفتي چكه‌اي را از مدارس حذف كنيم گرچه قبل از حضور بنده اين پيگيري شده بود.

وي با بيان اين‌كه هر نوع سيستم گرمايشي، يك مزايا و محدوديت‌هايي دارد، اظهار داست: سيستمي كه سال گذشته با همكاري سازمان بهينه‌سازي مصرف انرژي و وزارت نفت در حال تدارك بود، محدوديت‌هايي دارد كه بعضي از مديران و مسئولان مدارس ترجيج مي‌دهند كه از اين سيستم استفاده نكنند و از همان سيستم سنتي بخاري‌ها چكه‌اي استفاده‌كنند.

وزير آموزش و پرورش ادامه داد: در خيلي از مدارس سيستم گرمايشي جديد پيش‌بيني شده است ولي ميزان گرمايشي كه اين سيستم‌ها توليد مي‌كند، محدود است.

وي با بيان اين‌كه بايد استفاده از سيستم‌هاي جديد گرمايشي در مدارس فرهنگ سازي شود، گفت: بايد تلاش كنيم تا به مرور از فناوري بالاتري براي گرمايش كلاس‌ها استفاده شود تا هيچگونه خطري براي سلامت فرزندان ما در مدارس به دنبال نداشته باشد.