پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


عذرخواهی ايران از مشهدانی
تاريخ خبر: سه شنبه، 16 مهر 1387 ساعت: 16:09

فارس: سفير ايران در عراق ضمن ديدار با رئيس پارلمان عراق از وي به علت اشتباه غيرعمد در صادر نشدن مجوز فرود هواپيماي وي در فرودگاه امام خميني تهران عذرخواهي كرد.

به گزارش خبرگزاري شين‌هوا، "محمود مشهداني" رئيس پارلمان عراق و هيئت همراه وي ديروز در سفر خود به تهران موفق به فرود در فرودگاه اين كشور نشدند و به عراق بازگشتند.

شين‌هوا به نقل از منابع آگاه كه خواستار عدم افشاي نام خود بودند گزارش داد: "حسن كاظمي قمي" سفير ايران در بغداد عصر ديروز با مشهداني ديدار كرد و مراتب عذرخواهي ايران را به علت اشتباه غير عمدي كه در عدم صدور مجوز فرود پيش آمده بود به اطلاع وي رساند.

اين منابع تصريح كردند كه قمي در اين ديدار تمايل شديد دولت ايران براي سفر مشهداني به تهران را به وي ابلاغ كرد.

همچنين اين منابع اعلام كردند علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز در تماسي تلفني از بروز اشتباه فني در فرود هواپيماي مشهداني از وي عذرخواهي كرد.

از سوي ديگر علاء الدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به تاخير ايجاد شده در سفر رئيس مجلس ملي عراق به تهران گفت: يك مشكل فني به وجود آمده و مشكل خاصي در اين زمينه وجود ندارد.

نماينده بروجرد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تاخير ايجاد شده در سفر محمود مشهداني رئيس مجلس ملي عراق به تهران براي ديدار با مقامات ايراني و شركت در مجمع مجالس آسيايي گفت: مشكل خاصي در سفر آقاي مشهداني به تهران وجود نداشته بلكه يك مشكل فني به وجود آمده و دعوت لاريجاني از ايشان براي سفر به تهران به قوت خود باقي است و ما اميدواريم سفر ايشان هر چه زودتر انجام شود.

وي با بيان اينكه معمولا خلبان هواپيما قبل از پرواز براي سفر به يك كشور خارجي اطلاع رساني انجام مي‌دهد تا سيستم پدافند كشور مقصد هماهنگ شود، گفت: خلبان هواپيماي حامل آقاي مشهداني اطلاع رساني لازم را نداشته و ناهماهنگي در آغاز كار وجود داشت و هماهنگي هاي لازم براي ورود هواپيماي آقاي مشهداني به تهران صورت نگرفت.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به روابط دوستانه دو كشور اظهار اميدواري كرد تا سفر آقاي مشهداني به تهران هر چه سريعتر انجام شود.