پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

WWW.SANATNEWS.IR


مصلحت نيست خاتمي وارد انتخابات شود
تاريخ خبر: پنجشنبه، 18 مهر 1387 ساعت: 13:16

فارس: قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامي گفت: مصلحت نيست خاتمي وارد انتخابات شود، زيرا اگر خاتمي بيايد، كروبي نيز وارد ميدان انتخابات مي‌شود و راي او را مي‌شكند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، اسدالله بادامچيان چهارشنبه ‌شب در ديدار با اعضاي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد بيان داشت: هرگز نبايد حاصل تلاش‌هاي انقلاب و آزادي‌هاي موجود محدود شود و بايد همه در صحنه سياسي حضور داشته باشند.

وي با اشاره به بحث كانديداتوري كروبي براي انتخابات رياست‌ جمهوري گفت: كروبي شخصيتي انقلابي است كه در نهضت امام خميني(ره) حضور داشته و با ‌موتلفه ‌قبل از انقلاب در ارتباط بوده است و حتي تا قبل از به ‌قدرت رسيدن اصلاح‌طلبان در مجموعه موتلفه حاضر مي‌شد و سوابق خود را با موتلفه حفظ كرده ‌است.

وي ادامه داد: نگاه كروبي با اصلاح‌طلبان ساختارشكن متفاوت است و با ديدگاه‌هاي آنان هم‌خواني ندارد.

وي با اشاره به مخالفت‌هاي اصلاح طلبان با كروبي در مجلس ششم خاطرنشان كرد: برخي اصلاح‌طلباني كه دور كروبي در اعتماد ملي جمع شده‌اند، اعتقادي به كروبي ندارند و مجبورند با وي كار كنند.

نماينده تهران ادامه داد: اعضاي كارگزاران سازندگي نيز اصلا اصلاح‌طلب نيستند و تفكر و آرمان‌هاي آنان با اصلاح‌طلبان هم‌خواني ندارد.

وي با بيان اينكه اصلاح‌طلبان فرد راي‌آوري به ‌جز خاتمي ندارند، گفت: اصلاح‌طلبان حرف جديدي در انتخابات رياست جمهوري ندارند و با شعارها و حرف‌هاي قديمي خود قادر به كسب راي مردم نيستند.

بادامچيان با بيان اينكه ترسي از حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ندارد، گفت: اصلاح‌طلبان به‌ دليل نداشتن حرف جديد مدت‌ها است كه تمام شده‌اند.

نماينده تهران با ابراز علاقه از حضور تمامي جناح‌هاي كشور در صحنه سياسي كشور خاطرنشان كرد: اصلاح‌طلبان براي حضور در صحنه سياسي بايد نام خود را تغيير دهند و داراي حرف جديد در جامعه باشند.

وي با بيان اينكه كانديداتوري خاتمي در انتخابات رياست جمهوري حق اوست، گفت: بر اساس اصل آزادي در جمهوري اسلامي خاتمي حق دارد در انتخابات رياست جمهوري كانديدا شود و كسي حق بازداشتن وي از كانديداتوري را ‌ندارد.

قائم‌مقام موتلفه با پيش بيني شكست اصلاح طلبان در انتخابات خاطرنشان كرد: شكست اصلاح‌طلبان در انتخابات رياست جمهوري اين دوره را مانند شكست ناطق‌نوري از خاتمي در دوره هفتم پيش‌بيني مي‌كنم.

وي ادامه داد: كروبي قطعا در انتخابات رياست جمهوري راي نمي‌آورد و خاتمي نيز در صورت كانديداتوري يا راي نمي‌آورد كه سبب لطمه به اعتبار تنها شخص راي‌آور اصلاح طلبان مي‌شود و يا با راي ضعيف انتخاب مي‌شود كه در اين صورت هم به ‌دليل نداشتن حسن ظن مردم در مسئوليت خود موفق نمي‌شود.

بادامچيان ادامه داد: مصلحت نيست خاتمي وارد انتخابات شود، زيرا اگر خاتمي بيايد، كروبي نيز وارد ميدان انتخابات مي‌شود و راي او را مي‌شكند.

وي ادامه داد: كارگزاران سازندگي به خاتمي پيشنهاد كانديدا نشدن در انتخابات رياست جمهوري اين دوره و حضور قوي در انتخابات دوره بعدي رياست جمهوري را داده است.

‌بادامچيان بحث مطرح‌كردن ‌كانديداتوري عبدالله نوري در انتخابات را يك بازي سياسي برشمرد و گفت: اگر گروهي بخواهد با مردم بازي كند، مردم به او راي نمي‌دهند.