چهارشنبه 17 خرداد 1402
صنايع پيشرفته
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گسترش همکاری ایران با پیشران‌های اکتشاف در جهان، گفت: تولید اطلاعات پایه برای نخستین بار در تاریخ این سازمان در پهنه‌هایی در مجموع به وسعت ۸۰‌هزار کیلومتر مربع در سطح کشور انجام خواهد شد.
به گزارش صنعت نیوز، آقای محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، شب گذشته ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ میهمان برنامه صف اول در گفتگویی با آقای یاسر قدسی درباره " از تحقق شعار سال تا اجرای طرح تشدید برخورد با کالا‌های بدون شناسه در وزارت صمت توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش صنعت نیوز، موشک هایپرسونیک «فتاح»، صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان نیروهای مسلح در نیروی هوافضای سپاه پاسداران رونمایی شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس اداره تعمیرات شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: تعمیرات اساسی PMG و تعمیرات ۱۶ هزار ساعته مولد پنجم نیروگاه (توربین هیتاچی) و رفع عیب آن، به همت نیروهای متخصص اداره تعمیرات با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صمت با تاکید بر ضرورت نگاه متفاوت به حوزه صنعت برای ارتقای شاخص‌های توسعه، گفت: تکمیل و ارتقای زنجیره ارزش و تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و تبادل فناوری با کشورهای توسعه یافته با توجه ویژه‌ای دنبال می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، «رویداد فناورانه توسعه هوش مصنوعی در ماموریت‌های جمعیت هلال احمر» با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سال گذشته بیش از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر شدند و به بیش از ۳۰۰ شرکت توانمند مستقر در این نواحی در راستای دانش‌‍بنیان شدن مشاوره داده‌ایم که با ارتقای فناوری، توانستند دانش‌بنیان شوند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) با اشاره به اینکه سرمایه صحا در ۲ سال آینده به پنج‌هزار میلیارد تومان می‌رسد، ارائه ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۴۵۰ میلیارد تومان ضمانتنامه به صنایع پیشرفته در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه توازن سرمایه گذاری در کشور برقرار نیست، اظهار کرد: توسعه صنایع در مناطق محروم کشور از برنامه های این سازمان است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۷ هزار شغل در بخش معدن و صنایع معدنی با اجرای این طرح ایجاد شده است.
به گزارش صنعت نیوز، پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی (بانک، بیمه و بورس) ۱۶ تا ۱۹ خرداد در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۴۸ واحد تولیدی صنعتی در استان سال گذشته احیا و به چرخه فعالیت بازگشتند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) اعلام کرد که سقف تسهیلات صنایع پیشرفته به ۲۵ میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: ۲۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به منظور تامین مالی به سه هزار واحد صنعتی در نقاط مختلف کشور طی یک دهه اخیر پرداخت شد.
به گزارش صنعت نیوز، استاندار تهران با تاکید بر رفع موانع تولید در بخش صنایع کوچک مقیاس گفت: با حمایت از واحد‌های تولیدی کوچک، ارزش افزوده بیشتری تولید می شود و اشتغال نیز افزایش می یابد.
به گزارش صنعت نیوز، تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور معاون وزیر صمت، امضاء و مبادله شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق تا امروز ۳۵ رویداد تبادل فناوری برگزار کرده است که در این رویدادها بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نیاز دستگاه‌های اجرایی و صنایع بزرگ به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شدند و ۱۹۲ صنعت بزرگ کشور هم با امضای قرارداد ۷۰۰ میلیارد تومانی در این رویدادها مشارکت کردند.
به گزارش صنعت نیوز، رییس ستاد برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۳ گفت: آمارها و جمع‌بندی‌های این رویداد بین‌المللی فراتر از پیش‌بینی‌ها بوده است و توانسته فصلی جدید در دیپلماسی اقتصادی کشور آغاز کند.
به گزارش صنعت نیوز، مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در ششمین رویداد همرسانی دایان، از برگزاری چهارمین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین بخش معدن و صنایع معدنی در شهریور خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فنی و مهندسی ایدرو و شرکت‌های تابعه آن با حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی به نمایش درآمد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است