جمعه 28 مرداد 1401
صنايع پيشرفته
به گزارش صنعت نیوز،موشک ۹۸ متری «ماه» قرار است نخستین ماموریت خود را به فضا بدون حضور هیچ انسانی، در ۲۹ اوت آغاز کند.
به گزارش صنعت نیوز، این سگ رباتیک که روسیه آن را معرفی کرده است می‌تواند با خودش لانچر راکت حمل کند.
به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگران سوئدی در مطالعات جدید خود اعلام کردند که پروتئین‌های به دست آمده از تار عنکبوت را می‌توان با پروتئین‌های فعال زیست شناسی ترکیب و سپس، آن‌ها را در دمای بدن به صورت ژل درآورد.
به گزارش صنعت نیوز، ناسا این بار بر خلاف عادت همیشگی خود به جای فضا، یک ربات برای زیر دریا به نام "آکوانات" (Aquanaut) تولید می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، محققان یک شرکت نوپا موفق به ساخت پهپادی شدند که می‌تواند انواع بسته‌ها با وزن حداکثر ۱۰ کیلوگرم را حمل کند.
به گزارش صنعت نیوز، یکی از شرکت‌های فناور نانو افزودنی مبدل‌های حرارتی را ارائه داده است که علاوه بر آنکه می‌تواند بین ۱۵ تا ۲۵ درصد بهبود انتقال حرارت را به دنبال داشته باشد، خاصیت ضد خوردگی در تاسیسات ایجاد می‌کن
به گزارش صنعت نیوز، ناسا قصد دارد با استفاده از شش ماهواره کوچک در پروژه‌ای به نام "SunRISE"، رویداد‌های خطرناک آب و هوای فضا را با جزئیاتی بیشتر از همیشه مورد بررسی قرار دهد.
به گزارش صنعت نیوز، دانشمندان نوعی الکترولیت پلیمری طراحی کرده‌اند که برای ساخت عضلات مصنوعی به منظور تجهیز ربات‌ها کاربرد دارد، آن‌ها قصد دارند از این نوآوری در رباتیک نرم و فناوری پوشیدنی نیز استفاده کنند.
به گزارش صنعت نیوز، محققان موفق به طراحی و توسعه الگوریتمی بر پایه هوش مصنوعی شدند که می‌تواند دیابت را در نخستین مراحل تشخیص دهد.
به گزارش صنعت نیوز، محققان رباتی شبیه به مار را طراحی کرده‌اند که می‌توان از آن در جراحی‌های سخت استفاده کرد.
به گزارش صنعت نیوز، زخم‌های پوستی مشهور به زخم بستر تهدیدی برای زندگی هستند و یک حسگر جدید با استفاده از نور پراکنده می‌تواند به جلوگیری از تشکیل آن‌ها کمک کند.
به گزارش صنعت نیوز، اسپیس ایکس بیست و نهمین ماموریت پروازی خود در سال ۲۰۲۲ را انجام داد و یک دسته ۴۶ تایی ماهواره اینترنتی استارلینک به مدار زمین فرستاد.
به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی پوشاکی شده‌اند که خاصیت ضدتعریق دارد و دارای سوپر جاذب ضد بوی عرق است.
به گزارش صنعت نیوز، محققان یک شرکت دانش‌بنیان با دریافت تسهیلات تولید صنعتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به تولید صنعتی کپسول‌های گیاهی_درمانی برای بیماری‌های گوارشی و کبدی شدند.
به گزارش صنعت نیوز، گروهی از پژوهشگران آمریکایی، دوربین‌های سه‌بعدی با الهام از دید مگس و خفاش ابداع کرده‌اند که می‌توانند اشیای پنهان را ببینند و تصویر آنها را ثبت کنند.
به گزارش صنعت نیوز، خلبان خودکار هوش مصنوعی می‌تواند به هواپیما‌های بدون خلبان اجازه دهد در فضا‌های هوایی شلوغ پرواز کنند.
به گزارش صنعت نیوز، مهندسان و محققان موسسه فناوری ماساچوست، دستگاهی ساخته‌اند که می‌تواند از زخم یا اصطلاحا "بافت اِسکار" ناشی از دستگاه‌های کاشتنی که انسولین را در بدن آزاد می‌کنند، جلوگیری کند.
به گزارش صنعت نیوز، ماهواره خیام لحظاتی قبل از ایستگاه فضایی بایکونور به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین پرتاب شد.
به گزارش صنعت نیوز، محققان نانوبادی‌هایی ایجاد کردند که با عبور از بخش سخت مغز و یورش به پروتئین‌هایی که عامل بیماری پارکینسون هستند این بیماری را درمان می کنند.
به گزارش صنعت نیوز، محققان دانشگاهی در اسکاتلند با همکاری چند مرکز تحقیقات پیشرو در این کشور، طرحی با هدف توسعه حسگر‌های پیشرفته اجرا می کنند که می‌تواند پروتز و اندام‌های رباتیک را متحول کند.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است