چهارشنبه 5 مهر 1402
به گزارش صنعت نیوز، بر اساس گزارش بانک مرکزی از حساب‌های ملی کشور، رشد فصلی تولید در بخش نفت و گاز در دولت سیزدهم تاکنون به طور متوسط ۸.۵ درصد بوده که در بین همه دولت‌های پس از انقلاب اسلامی، بالاترین رشد محسوب می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر ارشد اجرایی یک شرکت نفتی آمریکایی پیش‌بینی کرد که قیمت نفت به بشکه‌ای ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار خواهد رسید و فشار قیمتی ناگهانی و ناخوشایندی بر جای خواهد گذاشت.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر اینکه سیاست فروش اعتباری برای نخستین‌ بار در کشور انجام شده است، گفت: براساس آمار، مقدار عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی در بورس کالا از هزار میلیارد تومان به بالای ۷ هزار میلیارد تومان در مردادماه امسال رسید.
به گزارش صنعت نیوز، در برنامه هفتم توسعه به صندوق توسعه ملی اجازه داده شد برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف نفتی اقدام کرده و پس از تسویه مطالبات خود از دولت، همه اختیارات و وظایف خود در میادین و قراردادها را به وزارت نفت واگذار کند.
به گزارش صنعت نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با تخصیص فاز سه شهرک صنعتی قرچک به صنف پوشاک، کیف و کفش این شهرستان می‌تواند به قطب این محصولات در کشور تبدیل شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه‌ریزی برای اورهال کردن (نوسازی) نیروگاه‌های بخاری شازند، شهید منتظری، منتظر قائم، توس و شهید رجایی در ماه‌های آبان تا دی توسط وزارت نیرو ضرورت دارد و باید انجام شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنعت دانش بنیان در تهران، اظهار داشت: پنجشنبه (ششم مهر) این رویداد با حضور ١۵٠ شرکت و رونمایی از بسته اعتبارات و مشوق های حمایتی از شرکت های دانش بنیان برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مطابق پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، از سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۸ افزون بر ۲۷ میلیارد و ۶۴۱ میلیون دلار پروژه در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و واحدهای زیرمجموعه به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت با بیان اینکه خودروساز موظف به ارائه گارانتی است، گفت: خودروسازان داخلی تا پایان مهر به سامانه ملی گارانتی وارد می‌شوند.
به گزارش صنعت نیوز، بر اساس اظهارات مسئولان مربوطه در حوزه تصمیم‌گیری و عرضه خودروها در قالب سامانه یکپارچه، انصراف از خودروهای عرضه شده در دو مرحله اول بسیار است و بازگشایی اخیر که در جهت تغییر اولویت از ١۴٠٣ به ١۴٠٢ نیز مورد استقبال قرار نگرفته؛ بنابراین فعلا خبری از مرحله سوم نیست؛ ضمن اینکه احتمالاً یکبار دیگر سامانه برای تعیین تکلیف عرضه‌های قبلی بازگشایی خواهد شد.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره زمان بررسی آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دولت توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش صنعت نیوز،شرکت زامیاد با جدیدترین محصولات خود در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد حاضر می شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت گفت: مطالعات سازمان توسعه اقتصادی نشان می‌دهد زمان و هزینه ترانزیت از کریدور شمال-جنوب برای کشورهای مسیر این کریدور، حدود ۳۰ درصد کمتر از کانال سوئز است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: بیش از ۴۰۰ دستگاه تجهیزات تخلیه و بارگیری به ارزش ۱۰ هزارمیلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی برای افزایش رضایتمندی صاحبان کالا وبهبود کیفیت ارائه خدمات بندری به مشتریان در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) تامین شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه گفت: تکمیل این طرح بندری موجب توسعه بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد اشتغال پایدار در غرب استان می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلودهی یک فروند بارج به ظرفیت هفت هزار تُن در بندرگاه چندمنظوره خمیر خبر داد و گفت: اسکله ۲ بندرگاه خمیر ظرفیت پذیرش شناورهایی با ۶.۵ متر آبخور را دارا است.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) اعلام‌کرد: سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس با نماد شگستر هشتم مهرماه از طریق کارگزاری فارابی در بورس تهران پذیره‌نویسی می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، لایحه برنامه هفتم توسعه وزارت اقتصاد را مکلف به فراهم کردن بستر مناسب برای انتشار اوراق بدهی اعم از ارزی و ریالی کرد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: قبل از ورود سیمان به بورس حدود ۷۰ درصد سیمان کشور توسط تقریباً ۲۰ نفر دادوستد می‌شد اما اکنون هر کسی بخواهد به راحتی می‌تواند به هر میزان از بورس کالا سیمان بخرد.
به گزارش صنعت نیوز، نخستین شرکت سهامی عام پروژه و بزرگترین زیست پالایشگاه ایران جهت عرضه در بازار سرمایه آماده می شود و قرار است نخستین عرضه این زیست پالایشگاه در بورس تهران مهر امسال به انجام برسد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۲۵ هزار میلیارد ریال برای بهره‌برداری از معدن طلای قلقله سقز به عنوان یکی از پروژه‌های پیشران معدنی استان، نیاز است.
به گزارش صنعت نیوز، بخش معدن کشور در سه ماه بهار امسال رشد ۱.۳ درصدی به ثبت رساند. این رقم نزدیک به ۲ برابر رشد سال ۱۴۰۱ است.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: تولید شمش آلومینیوم کشور در پنج ماهه نخست ۱۴۰۲، به حدود ۲۶۸ هزار تن رسید.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: برنامه صرفه‌جویی ارزی حاصل از بومی‌سازی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو در سال جاری به حدود ۷۵۰ میلیون دلار می‌رسد.
به گزارش صنعت نیوز، عضو هیات مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت: شهروندان پیش از انعقاد قرارداد در دفاتر مشاور املاک باید جواز کسب آنها را رویت کنند، آدرس درج شده بر روی جواز کسب را با آدرس فعلی دفتر املاک مطابقت دهند و همچنین تاریخ انقضا جواز را مشاهده کنند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل راه آهن گفت: در یک سال اخیر با تلاش وزیر راه و شهرسازی و همت دولت سیزدهم زیرساخت مالی خوبی برای توسعه صنعت ریلی انجام شده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تعطیلی و پلمب یکهزار و ۴۰۰ واحد صنفی مشاور املاک غیرمجاز ز آغاز گشت‌های مشترک ساماندهی مشاوران املاک وزارت راه و شهرسازی(پنج ماه گذشته) در این استان خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته دقایقی پیش با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که علاوه بر اعتبارات مندرج در ردیف قانون بودجه، برای(مرمت و ساماندهی) ارگ جهانی بم و سایر بناهای تاریخی این شهرستان اعتبار ویژه‌ای در نظر می‌گیریم و اضافه می‌کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ارزیابان یونسکو آبان ماه برای بازدید مجدد ماسوله به ایران می‌آیند و پرونده منظر فرهنگی آن پس از رفع نواقص سال آینده به اجلاس کمیته جهانی میراث فرهنگی یونسکو ارسال می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اصول مکتب شهید سلیمانی خدمت، فداکاری، احترام و حفظ مردم خارج از رنگ ها، سلیقه ها و جریانات سیاسی و همگرایی، پیام این مکتب است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: ۴۶ هکتار زمین با مساعدت استاندار برای ایجاد دهکده گردشگری در شرق بندرعباس اختصاص پیدا کرد.
به گزارش صنعت نیوز، فهرست نفرات دعوت شده به اردوی تیم‌های هاکی روی یخ در رده‌های مختلف سنی (مردان و بانوان) اعلام شد.
به گزارش صنعت نیوز، ۲ نمایندگان تکواندو ایران در بخش پومسه حریفان خود را در بازی‌های آسیایی شناختند.
به گزارش صنعت نیوز، طرح اصلاح و ساماندهی مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران در جلسه شورای شهر بررسی و تصویب شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با فرارسیدن هفته دولت، گزارشی از عملکرد ۲ ساله خود در حوزه‌های مختلف ورزش و جوانان ارائه کرد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اجرای مصوبات شورای شهر می‌تواند مشکلات پایتخت را در حوزه ایمنی رفع می‌کند، گفت: برای نوسازی و به‌سازی بافت فرسوده باید به طور ویژه سرمایه‌گذاری کرد.
به گزارش صنعت نیوز، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۱۰ مدرسه برکت در ۲۰ استان کشور امروز سه‌شنبه با حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برگزار شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیک پایتخت در رز دوشنبه سوم مهر همزمان با آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها را تشریح کرد و گفت: ۳۰ درصد ترافیک پایتخت مربوط به تردد آموزشی است.
به گزارش صنعت نیوز، سامانه «کیف پول شهروندی» با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران به بهره برداری رسید تا از این پس شهروندان تهرانی با بهره گیری از کیف پول شهروندی از خدمات مترو و اتوبوس‌ استفاده کنند.
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است