پنج شنبه 31 خرداد 1403
صنعت خودرو
به گزارش صنعت نیوز، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل اداره استاندارد استان تهران گفت: در ۵ ماه گذشته، حدود ۲۹۰۰ دستگاه انواع خودرو از این گمرک گواهینامه انطباق دریافت کرده و مجوز استاندارد برای آنها صادر شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا از کشف ۲۴ دستگاه خودروی تاریخی و لوکس در کارگاه بازسازی غیرقانونی اتومبیل خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته ‌میزان مصرفی انرژی در خودروهای برقی در مقایسه با خودروهای بنزینی، نشانگر کمتر بودن هزینه انرژی در خودروهای برقی است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: با اجرای اجباری استاندارد خدمات پس از فروش خودرو، اولین پروانه استاندارد در این خصوص توسط اداره کل استاندارد استان تهران صادر شد.
به گزارش صنعت نیوز، کارخانه تویوتا در آلاباما تولید خود را با ۳۵۰ شغل جدید افزایش می‌دهد.
به گزارش صنعت نیوز، وزارت صمت اعلام کرد: ثبت سفارش خودروهای وارداتی مشمول جانباران پس از تکمیل تبادل اطلاعات بین وزارت صمت و بنیاد شهید در اسرع وقت انجام می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با واردات خودرو به این منطقه تجاری، گفت: کیش توانست شاخ واردات خودرو به مناطق آزاد را بشکند و در همین راستا منتظر اعلام سهمیه ارزی برای ترخیص قطعی خودروها هستیم.
به گزارش صنعت نیوز، گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام‌کرد که در ۲ ماهه نخست سال ۱۴۰۳، تعداد ۳۱۱۹ دستگاه خودرو سواری به ارزش ۶۹.۴ میلیون دلار وارد کشور شده است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستورالعمل مالیات مقطوع صاحبان مشاغل خودرویی، اعلام کرد: صاحبان مشاغل خودرویی که مجموع درآمد ارایه خدمات آنها در سال ۱۴۰۲ تا سقف ۱۸ میلیارد تومان بوده می‌توانند از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: ۱۰ هزار خودرو برقی با تایید سازمان حمایت امکان عرضه طی ۹۰ روز را دارند که در گام نخست از طریق سامانه خودروهای برقی عرضه می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، تسلا از یکی از گزارش‌های سالانه خود، هدفی که قبلا برای فروش ۲۰ میلیون خودرو در سال اعلام شده بود را حذف کرد که این نشانه می‌دهد شرکت در حال دور شدن از خودروهای برقی است و تمرکزش به روبوتاکسی تغییر می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: کمیسیون ماده ۴۲ برای بررسی پرونده خودروی X۵۵ PRO تشکیل شد که تا ۴۸ ساعت آینده رای نهایی صادر می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس پلیس آگاهی پایتخت بر ضرورت تجهیز خودروها به ردیاب تاکید کرد.
به گزارش صنعت نیوز، شورای عالی ترافیک ضمن تعیین مشخصات خودروی برقی مناسب ناوگان تاکسیرانی مقرر کرد، سقف تعداد ناوگان تاکسی برقی در هر شهر و تعداد پروانه صادره برای این نوع از ناوگان از سوی شهرداری‌ها به این شورا اعلام شود.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد خودروهای تولیدی را به صورت مداوم رصد می‌کنیم تا بهبود و اصلاح پیدا کنند و پیگیر حق‌الناس مردم هستیم.
به گزارش صنعت نیوز، نیکولا، تولیدکننده خودروهای الکتریکی برآوردهای تحویل سه ماهه اول کامیون‌های هیدروژنی را شکست داد.
به گزارش صنعت نیوز، سه نفر آگاه از برنامه‌های شرکت تسلا به رویترز اظهار کردند که تسلا در کارخانه خود در آلمان برای صادرات به هند، تولید خودروهای فرمان‌راست را آغاز کرد زیرا تسلا با ورود احتمالی به سومین بازار بزرگ خودروی جهان پیش می‌رود.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است