جمعه 28 مرداد 1401
صنعت كشتيراني
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از آغاز راه‌اندازی خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر خبر داد و اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ۹ کشتی از بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر به بنادر آستراخان، آکتائو و ماخاچ‌کالا تردد خواهند کرد.
به گزارش صنعت نیوز، وزارت دفاع ترکیه از خروج ۵ کشتی حامل مواد غذایی از بنادر اوکراین خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، تأخیر کشتی‌های کانتینری در سفر‌های تجاری ضمن اینکه برنامه‌های صنعت کشتیرانی را برهم می‌زند، مشکلات زیادی را برای صاحبان کالا، اپراتور‌ها و مالکان کشتی بوجود می‌آورد.
به گزارش صنعت نیوز، عادل کارائسماعیل اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه اعلام کرد که تعداد کشتی‌های تفریحی پهلو گرفته در بنادر ترکیه در هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ برابر افزایش یافته و به ۴۳۷ کشتی رسیده است.
به گزارش صنعت نیوز، با سفارش ۹ کشتی در ماه جولای مجموع سفارشات کشتی‌ها با سوخت LNG برای تحویل در سال ۲۰۲۸ به بالای ۵۰۰ کشتی رسید که تقریباً دو برابر ناوگان فعلی کشتی‌ها با سوخت LNG است.
به گزارش صنعت نیوز، اروپا در حال حاضر صنعت کشتی‌سازی تجاری و فراساحلی خود را به کشور‌های آسیایی سپرده و سهم کشور‌های اروپایی از سهم ۴۵ درصدی در دهه ۸۰ میلادی به ۵ درصد کاهش یافته است.
به گزارش صنعت نیوز، فعالان بازار تجارت دریایی از احتمال افزایش نرخ اجاره کشتی‌های کانتینری به منظور مقابله با افزایش هزینه‌ها، ازدحام بنادر و هزینۀ مربوط به کربن زدایی و کاهش سرعت بر اساس قانون سازمان بین‌المللی دریانوردی خبر می‌دهند.
به گزارش صنعت نیوز،نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از سرریز دانش دفاعی کشور در بخش‌های تجاری خبر داد و گفت: همکاری‌های مشترکی میان صنایع دفاعی کشور با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حوزه ساخت شناور و ردیابی محموله‌های تجاری شکل گرفته است.
به گزارش صنعت نیوز، نخستین کشتی باری حامل غلات اوکراین وارد سواحل ترکیه شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت:۱۱ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌های دامی به لنگرگاه بندر امام خمینی رسیدند.
به گزارش صنعت نیوز، مالکان از اعزام کشتی‌های فرسوده و قدیمی به یارد‌های اوراق خودداری می‌کنند به همین جهت سطح بازیافت کشتی‌ها به پایین‌ترین حد در ۱۰ سال اخیر رسیده و بعید است که در کوتاه مدت این شرایط بهبود یابد.
به گزارش صنعت نیوز، برای اولین بار پس از سال‌ها تعداد کشتی‌های اعزامی به یارد‌های اسکراپ در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به صفر رسید.
به گزارش صنعت نیوز، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش ظرفیت تولید سوخت کم سولفور برای نیاز تمام شناور‌های کشور خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، اولین کشتی برقی پر سرعت جهان با نام Medstraum در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۲۲ اولین سفر خود را از نروژ آغاز کرد این کشتی انتشار گاز‌های گلخانه‌ای را تا ۱۵۰۰ تُن در سال کاهش می‌دهد.
به گزارش صنعت نیوز، ۱۶ کشتی برای بارگیری غلات اوکراینی عصر روز سه شنبه ۲۱ تیر از دهانه بیستره آبراه دانوب در دریای سیاه عبور کردند. همچنین گزارش می‌رسد ۹۰ کشتی دیگر در نوبت هستند.
به گزارش صنعت نیوز، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۱۸۶ عملیات ایمن راهنمایی کشتی‌ها در بنادر این استان به صورت شبانه روزی و بدون وقفه با ایمنی کامل انجام گرفت.
به گزارش صنعت نیوز، سفارش ساخت کشتی‌های کوچک ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ teu با اقبال بیشتری از سوی مالکان مواجه شده است.
به گزارش صنعت نیوز، ساخت کشتی توسط کارخانجات چینی در پنج ماه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۱۵ درصد کاهش یافت که علت آن ناشی از قرنطینه شانگهای و برخی بنادر دیگر بود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا دهم تیر در مجموع ۷۰ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل کالا‌های اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) در بندر امام خمینی پهلو گرفتند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اعلام کرد: بخش دریایی پایانه مسافری بین‌المللی دریایی بوشهر تا پایان مرداد ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است