چهارشنبه 5 مهر 1402
صنايع پيشرفته
به گزارش صنعت نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با تخصیص فاز سه شهرک صنعتی قرچک به صنف پوشاک، کیف و کفش این شهرستان می‌تواند به قطب این محصولات در کشور تبدیل شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه‌ریزی برای اورهال کردن (نوسازی) نیروگاه‌های بخاری شازند، شهید منتظری، منتظر قائم، توس و شهید رجایی در ماه‌های آبان تا دی توسط وزارت نیرو ضرورت دارد و باید انجام شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنعت دانش بنیان در تهران، اظهار داشت: پنجشنبه (ششم مهر) این رویداد با حضور ١۵٠ شرکت و رونمایی از بسته اعتبارات و مشوق های حمایتی از شرکت های دانش بنیان برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مطابق پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، از سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۸ افزون بر ۲۷ میلیارد و ۶۴۱ میلیون دلار پروژه در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و واحدهای زیرمجموعه به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش صنعت نیوز، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بومی‌سازی قطعات و محصولات صنعت فولاد، گفت: باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در این مسیر بهره‌برداری شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت نساجی در دولت سیزدهم ۱۷ درصد رشد یافت این در حالی است که تلاش دولت های قبل تنها بر حفظ این صنعت و بدون رشد بود.
به گزارش صنعت نیوز، نمایشگاه ایران‌پلاست، بزرگ‌ترین رویداد صنعت پلاستیک در غرب آسیا و یکی از نمایشگاه‌های معتبر صنعت پلاستیک جهان، آغاز به کار کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه ما ۳۸ شهرک صنعتی با پراکندگی مختلف داریم، گفت: در آمایش صنعت به دنبال انتقال صنایع به شهرستان‌های استان تهران به ویژه در غرب هستیم.
به گزارش صنعت نیوز، بررسی روند بخش های عمده اقتصادی در محصول ناخالص داخلی و ارزش افزوده نشان می‌دهد که سهم بخش صنعت از ۳.۱ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۷.۷ درصد در سال ۱۴۰۱ رسیده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر صنایع خلاق و ورزشی وزارت صمت گفت: تبدیل محصولات محدود شرکت‌های دانش‌بنیان به محصولات عمده و راه‌اندازی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار صنایع بزرگ از اهداف وزارت صمت است.
به گزارش صنعت نیوز، صندوق بین المللی پول اعلام‌کرد: ایران با پرداخت سالیانه بیش از ۶۲ میلیارد دلار یارانه مستقیم به سوخت‌های فسیلی، در رتبه ششم جهان از این نظر قرار گرفته است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل تعمیرات نیروگاهی ایران از ساخت ۳۱ هزار قطعه و تجهیز نیروگاهی در این شرکت در دولت سیزدهم خبر داد که مانع از خروج ۱۴ میلیون یورو ارز از کشور شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: امسال در هفته دولت ۳۷ طرح صنعتی در قالب ایجاد، توسعه و احیاء با هفت‌هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای بیش از سه‌هزار نفر به بهره برداری می رسد.
به گزارش صنعت نیوز، محققان ژاپنی و برزیلی موفق به طراحی فناوری با کاربرد در سکوهای نفتی دریایی شدند که قادر به جذب دی‌اکسیدکربن و تبدیل این مواد به پودرهایی نظیر نانولوله‌کربنی است.
به گزارش صنعت نیوز، سرپرست معاونت توسعه بازار فرابورس اعلام کرد: بحث راه‌اندازی بازار دانش بنیان‌ها ظرف در هفته جاری یا هفته‌ آینده در جلسه هیئت مدیره مطرح خواهد شد و براساس مکاتباتی که با مسئولان سازمان بورس داشتیم، امید می‌رود تا اواخر شهریورماه راه‌اندازی این بازار نهایی شود.
به گزارش صنعت نیوز، دستور صریح رئیس جمهور در ارتباط با شفاف‌سازی آخرین وضعیت کارخانه‌ها، واحدهای تولیدی راکد یا تعطیل و بررسی برای جهش تولید با خروج ۱۴۰ واحد صنعتی، بارقه امید را بر پیکر نیمه جان واحدهای صنعتی مازندران و نوید روزهای خوش برای فعالان اقتصادی و صنعتگران را زنده کرده است.
به گزارش صنعت نیوز، عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: در راستای اجرای تفاهم‌نامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و صندوق نوآوری و شکوفایی؛ تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ با ضمانت‌نامه این صندوق به واحدهای تولیدی ارائه می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی خواهان مشارکت بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای رفع محدودیت‌های کشور در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی به‌ویژه در بخش ساختمان است.
به گزارش صنعت نیوز، دوره جامع میکرومستر کار با رایانه کوانتومی از دوم شهریورماه تا ۲۸ مهرماه جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: بدون داشتن یک نظام ارزشگذاری صحیح برای دارایی‌های نامشهود امکان توسعه اقتصاد دانش‌بنیان وجود ندارد و در دنیا حدود ۹۵ درصد دارایی شرکت‌ها مربوط به دارایی‌های نامشهود است.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است