جمعه 28 مرداد 1401
صنعت و معدن
به گزارش صنعت نیوز، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: هوشمندسازی معادن با انجام طراحی هوشمند پنج معدن روباز و زیرزمینی و تأمین زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری در دستور کار ایمیدرو است که در نهایت طرحی برای توسعه به سایر معادن کشور خواهد بود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: برنامه این منطقه ویژه، افزایش ۱۰ هزار نفری به اشتغال منطقه ویژه خلیج فارس تا ۳ سال آینده است.
به گزارش صنعت نیوز، مجری طرح گوهر سنگ کشور از آغاز آموزش‌های تخصصی تراش گوهر سنگ در ۳۱ استان کشور خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درباره توسعه صنایع کوچک و متوسط گفت: برای ایجاد یک واحد صنعتی، حدود ۳ و نیم میلیارد تومان سرمایه گذاری اولیه لازم است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت میزان سرمایه گذاری در صنعت نسبت به استهلاک برای اولین بار در سال ۹۸ منفی شد.
به گزارش صنعت نیوز، میزان تولید کنسانتره مجتمع سرب نخلک، طی ۳ ماهه نخست امسال، ۴ درصد افزایش یافت.
به گزارش صنعت نیوز، میزان استخراج مجتمع سرب و روی انگوران طی ۳ ماهه نخست ۱۴۰۱، حدود ۱۴ درصد افزایش یافت.
به گزارش صنعت نیوز، مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ از افتتاح آموزشکده تراش گوهرسنگ در مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران (شهر یزد) با سرمایه گذاری ایمیدرو تا پایان مردادماه خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد از راه اندازی کارگاه گوهرتراشی در این مرکز با حمایت مالی ایمیدرو تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، ­رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با بررسی همه مزیت‌ها و چالش‌ها در صنعت سنگ‌های تزئینی، تضمین آینده این صنعت، نیازمند تدوین طرح جامع است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل حراست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از راه اندازی سامانه گزارش فساد و شکایات در حوزه معدنی و صنایع معدنی خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو در سه ماهه نخست امسال، ۴۴ درصد و استخراج زغال سنگ ۵۳ درصد رشد یافت.
به گزارش صنعت نیوز، انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۱۳.۶ میلیون تن اعلام کرد و از حفظ جایگاه دهمی ایران در میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا در این دوره خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس خانه معدن ایران گفت: اگر مشکل معارضان در سر راه فعالیت‌های معدنی حل نشود به‌تدریج به عامل جلوگیری از توسعه بخش معدن تبدیل خواهند شد و در عمل نخواهیم توانست قانون معادن را به خوبی اجرایی کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر پژوهش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: این سازمان بیش از ۳۰ منطقه با قابلیت تبدیل شدن به پارک‌های زمین شناسی را شناسایی و معرفی کرده است.
به گزارش صنعت نیوز، دوره‌های آموزشی تراش گوهرسنگ براساس قرارداد بین ایمیدرو و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف تربیت نیروی ماهر این حوزه در ۶ استان در حال برگزاری است.
به گزارش صنعت نیوز، ارزش صادرات حوزه معدن و صنایع معدنی در سه ماه نخست امسال با رشد ۷.۶ درصدی به ۳.۲۷ میلیارد دلار رسید.
به گزارش صنعت نیوز، معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات ماشین آلات معدنی که مشابه تولید داخلی ندارد، بدون محدودیت آزاد است که چشم انداز خوبی را در بخش تجهیزات صنعت معدن در آینده خواهیم داشت.
به گزارش صنعت نیوز، با توجه به ضرورت بکارگیری آخرین فن‌آوری‌ها، دانش و اطلاعات به روز در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی کشور، این سازمان اقدام به تشکیل کارگروه اجرایی تعامل با مجموعه‌های دانش بنیان کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ گفت: برنامه ریزی مطالعات اکتشافی گوهرسنگ‌ها در فاز شناسایی، پی جویی، غربالگری (۱۱ استان) و سراسری (یاقوت)، تا پایان امسال عملیاتی می‌شود.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است