جمعه 28 مرداد 1401
صنعت راه و ساختمان
به گزارش صنعت نیوز، عضو هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن گفت: از حدود ۷ هزار هکتار اراضی مازاد شناسایی شده دستگاه‌های دولتی، تاکنون تنها کمتر از ده درصد آن برای استفاده در طرح نهضت ملی مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
به گزارش صنعت نیوز، سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس از پیشرفت ۴۵ درصدی واحد‌های نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: خرید و فروش امتیاز این واحد‌ها غیرقانونی است.
به گزارش صنعت نیوز، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: پروژه مهرگان قزوین یکی از طرح‌هایی است که با بهره‌مندی از فناوری‌های روز دنیا با سیستم لارج پنل در حال احداث است.
به گزارش صنعت نیوز، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بار‌ها دستور توقف طرح متروپل به طور خاص در سال ۹۶ و ۹۸ صادر شده بود، اما توجهی به آن نشد.
به گزارش صنعت نیوز، سرپرست معاونت املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن از تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن در هزار و ۳۱۲ شهر خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، طاهرآبادمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اخذ یک فقره سند مهم در شهرستان پردیس خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان الزام قانونی دارد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تاکنون ۷ هزار هکتار از اراضی مازاد در اختیار دستگاه‌ها شناسایی شده اند، حدود ۵۰۰ هکتار در طی مراحل برای تغییر کاربری و تثبیت نهایی است.
به گزارش صنعت نیوز، زمین‌های تحویل شده به وزارت راه و شهرسازی حدنگاری می‌شوند.
به گزارش صنعت نیوز، عملیات اجرایی احداث ۱۵ هزار و ۲۵۷ واحد مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان آغاز شد.
به گزارش صنعت نیوز، همه این واحدها به صورت ویلایی ساخته و به خانواده‌های دارای سرپرست و یا فرزندان معلول واگذار شده است.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکن را در دست اجرا داریم و برنامه ما این است تا پایان شهریور سهم زمین ۴ میلیون واحد را در طرح نهضت ملی مسکن تعیین تکلیف کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، جدیدترین روش‌ها و تجهیزات روز صنعت ساختمان در این نمایشگاه عرضه شده است. این نمایشگاه از ساعت ۸ صبح الی ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر خواهد بود
به گزارش صنعت نیوز، سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی با عنوان «شهر ساخت» از ۳ تا ۵ آبان در مصلای تهران برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، معاون اداره کل راه و شهر سازی خوستان گفت: متراژ زمین قابل واگذاری ویلایی در شهر جدید رامین و شیرین شهر ۲۵۰ متر است؛ اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کرده و وجه اولیه ۴۰ میلیون تومانی به حساب مسدودی اعلامی را واریز کنند.
به گزارش صنعت نیوز، بر اساس قانون، هدف از صدور شناسنامه ساختمان، ارتقاء سطح کیفی عملیات ساختمان سازی و تضمین حقوق خریداران است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی می‌گوید: در صورتی که افراد کد رهگیری را در خرید و فروش و همچنین اجاره مسکن دریافت نکنند، امکان پیگیری قانونی هر مساله‌ای در معاملات دو طرف برایشان وجود ندارد.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی گفت: تا سه ماه آینده ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار زمین واحد شهری را فراهم خواهیم کرد.
به گزارش صنعت نیوز، پورحاجت گفت: خودمالک ها بدون مداخله دولت آمدند پروژه‌هایی رو تعریف کردند بدون بگیر و ببند تسهیلات را دریافت کردند و کار را جلو بردند.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت اجرای قانون جهش تولید مبنی بر اختصاص ۲۰ درصد از منابع بانکی به بخش مسکن خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در پرداخت روانتر تسهیلات مسکن شد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است