جمعه 28 مرداد 1401

فناوری ساخت فونداسیون پیچی بومی سازی شد

فناوری ساخت فونداسیون پیچی بومی سازی شد
  تاريخ:چهارم تير 1401 ساعت 21:47   |     کد : 267888   |     مشاهده: 241
به گزارش صنعت نیوز، شرکت «فونداسیون پیچی پای» مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به تولید «پای» شده که یک نوع فونداسیون پیچی از جنس فلز است.
به گزارش صنعت نیوز، شرکت «فونداسیون پیچی پای» مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به تولید «پای» شده که یک نوع فونداسیون پیچی از جنس فلز است.
 
شرکت فونداسیون پیچی پای از دو سال پیش با حضور در کارخانه نوآوری آزادی توانسته است با واردات این فناوری به کشور به فعالیت بپردازد. فونداسیون پیچی پای جهت اجرای سازه‌های مختلف طراحی، تولید و قابل اجراست، این روش سریع، ساده، دوستدار طبیعت، مقرون به صرفه و جایگزین مناسبی برای فونداسیون‌های بتنی است.
 
بهنام بیدار مدیرعامل این شرکت گفت: در دنیا این فناوری به نام Helical pile مطرح است و کشور‌هایی مانند آمریکا و آلمان دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های خاصی برای این نوع فونداسیون دارند و سالهاست در این زمینه فعالیت دارند.
 
وی افزود: این فونداسیون به شکل پیچی و تشکیل شده از فولاد و با روکش گالوانیزه است و کاربری‌های مختلفی در حوزه‌های ساختمان، ویلاسازی، گلخانه‌ها و هم چنین در ساخت لوازم تولید انرژی مانند پنل‌های خورشیدی، دکل‌های انتقال برق و... دارد.

بیدار ادامه داد: در حال حاضر ۵ نفر نیروی اصلی و بین ۱۰ تا ۱۵ نفر نیروی اجرایی با این شرکت دانش بنیان همکاری دارند.
 
مدیرعامل این شرکت از عرضه تجاری سه محصول برای ۱۲ کاربری مختلف خبر داد و افزود: این محصولات در ساخت و ساز‌ها و هر نوع سازه‌ای که نیاز به فونداسیون دارد استفاده می‌شود.
 
وی در پایان با تأکید بر اهمیت بومی سازی این فناوری و مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با نمونه‌های مشابه گفت: دستگاه‌های اجرایی به عنوان مهمترین بازار مصرف این نوع فونداسیون باید با به روز آوری مقررات و دستورالعمل‌های خود راه را برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هموار سازند تا ضمن حمایت از این شرکت ها، از خروج ارز نیز جلوگیری شود.

http://www.sanatnews.ir/News/1/267888
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است