چهارشنبه 9 اسفند 1402

اعتراض‌ها به افزایش قیمت سوخت در اندونزی

  تاريخ:بيست و دوم شهريور 1401 ساعت 15:07   |     کد : 269845   |     مشاهده: 351
تهران- ایرنا- پس از اعتراض کارگران اندونزیایی به افزایش قیمت سوخت، دولت اندونزی افزایش دستمزدها را بررسی می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از رویترز، دفتر رئیس جمهوری اندونزی روز سه شنبه پس از اینکه اتحادیه های کارگری اعتراضات سراسری را علیه افزایش اخیر قیمت بنزین که به گفته آنها حتی با رکود درآمدها رخ داده است، اعتراض کردند، حداقل دستمزد و سایر قوانین کار را بازبینی خواهد کرد.

رئیس جمهوری اندونزی «جوکو ویدودو» اوایل این ماه قیمت سوخت یارانه ای را در بزرگترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی تا ۳۰ درصد افزایش داد تا بودجه مارپیچ یارانه انرژی را مهار کند که این اقدام باعث اعتراض کارگران و دانشجویان در سراسر کشور شد.

افزایش قیمت سوخت قرار است، تورم را کنترل کند، تورمی که در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۵ رسیده است.

بر اساس بیانیه کاخ ریاست جمهوری، «هرو بودی هارتونو»، رئیس دفتر رئیس جمهور، روز دوشنبه با کارگران معترض در کاخ ریاست جمهوری در مرکز جاکارتا دیدار کرد تا در مورد خواسته هایشان صحبت کند.

هرو در این بیانیه با اشاره به قوانین بحث برانگیز تصویب شده در سال ۲۰۲۰ گفت کارگران خواستار تغییر در فرمول مورد استفاده توسط دولت برای تعیین افزایش سالانه حداقل دستمزد و تغییرات در قانون بحث انگیز ایجاد شغل شده اند.

هرو گفت که مقامات قرار است روز سه شنبه مطالبات کارگران را بررسی کنند.

رسانه ها گزارش دادند که با رشد و تورم در سال ۲۰۲۱ که هنوز به دلیل همه گیری کرونا در حال چرخش است، حداقل دستمزد در سال ۲۰۲۲ به طور متوسط ‌تنها ۱.۰۹ درصد در سراسر کشور ۲۷۰ میلیون نفری افزایش یافت.

به نقل از «هرمانتو احمد»، دبیر کل اتحادیه کارگری سریلانکا(KSPSI)، در بیانیه کاخ نقل شده است که افزایش قیمت سوخت بر قیمت سایر ملزومات تأثیر منفی خواهد گذاشت.

سعید اقبال، رئیس اتحادیه، روز سه شنبه به رویترز گفت که یکی دیگر از گروه های کارگری که تجمعات را سازماندهی می کند، اتحادیه کارگزی، به اعتراضات خود ادامه خواهد داد تا زمانی که دولت افزایش قیمت سوخت را لغو کند.

http://www.sanatnews.ir/News//269845
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است