چهارشنبه 9 اسفند 1402

عرضه دوبرابری صنایع فولادی در بورس کالا

عرضه دوبرابری صنایع فولادی در بورس کالا
  تاريخ:بيست و سوم آبان 1401 ساعت 15:42   |     کد : 271438   |     مشاهده: 540
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صمت گفت: عرضه صنایع فولادی در بورس کالا در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش دو برابری در این بازار همراه بود.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر صمت گفت: عرضه صنایع فولادی در بورس کالا در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش دو برابری در این بازار همراه بود.

سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با انجمن‌ها و تشکل‌های تولیدی در عرصه صنعت و معدن با اشاره به عرضه دوبرابری صنایع فولادی در بورس کالا افزود: عرضه صنایع فولادی در بورس کالا در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش دو برابری در این بازار همراه بود.

وی تاکید کرد: تلاش وزارت صنعت معدن و تجارت در این است که بتواند تمامی زنجیره صنعت فولاد کشور را به بورس کالا بیاورد و همه بتوانند محصولات خود را در این بازار عرضه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت تامین ماشین آلات صنعتی برای تولید کنندگان گفت: پارسال برای اولین بار معاونت ماشین آلات و تجهیزات صنایع و در وزارتخانه راه اندازی شد و به دلیل اهمیت این وزارتخانه به این موضوع که چالش‌های پیش روی برای ماشین آلات کشاورزی و راهسازی آغاز شده است و به تدریج برای سایر ماشین آلات هم در حال انجام است.

فاطمی امین افزود: قیمت گذاری دستوری خودرو‌ها در سال‌های گذشته با فشار شورای رقابت برای تعیین قیمت گذاری دستوری مشکلاتی را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ایجاد کرده بود که توانستیم برای نخستین بار در سال گذشته از این قیمت گذاری در حوزه خودرو خارج شویم.

وی ادامه داد: فهم مشترک از کل صنعت و چالش‌های آن نتیجه حضور انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف در جلسات هم اندیشی است که با حضور تولیدکنندگان صنعتی و معدنی برگزار می‌شود.

وزیر صمت افزود: امسال ۲ ارز ۴۲۰۰ را حذف کردیم که یکی از آن‌ها برای نهاد‌های دامی مانند ذرت و جو بود و دیگر ارز ۴۲۰۰ تولیدکنندگان حذف شد.

فاطمی امین در ادامه اظهار داشت: با توجه به به التفاوت نرخ ارز در این زمینه امسال نرخ موقتی یک ساله‌ای را تعیین کردیم.

وی توضیح داد:حقوق گمرکی را که در اختیار مجلس بود یک درصد کردیم و سود بازرگانی که در اختیار دولت زیر ۳۵ و ۴۰ درصد را نصف کردیم که با این نرخ موقت یک ساله مشکلاتی ایجاد شد، اما از بحران عبور کردیم.

http://www.sanatnews.ir/News/1/271438
Share

برچسب ها :  وزیر صمت , فولاد , بورس کالا
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است