يک شنبه 9 بهمن 1401

گروگانگیری سریالی مردان خشن در رباط کریم

  تاريخ:هشتم آذر 1401 ساعت 15:33   |     کد : 271814   |     مشاهده: 65
رکنا: اواخر آبان‌ امسال ، مردی افغانستانی هراسان به اداره پلیس در رباط کریم مراجعه کرد و به ماموران کلانتری گفت: چندی قبل آگهی کار در یک شهرک صنعتی را دیدم و با شماره تلفن درج شده در آن تماس گرفتم و قرار شد برای مشغول شدن به کار، به محل مد نظر بروم، اما افرادی ناشناس که در شهرک صنعتی حضور داشتند، من را به مکان دیگری بردند و چند روز گروگان گرفتند و از خانواده‌ام درخواست پول کردند.

مرد جوان ادامه داد: چند روزی در کارگاه مد نظر هدف ضرب و جرح قرار گرفتم، اما هنگامی که افراد ناشناس حواس شان نبود توانستم فرار کنم و موضوع را به پلیس اطلاع دهم!

به دنبال اظهارات این مرد جوان، با دستور بازپرس جنایی، رسیدگی به پرونده در دستور کار گروهی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت؛ تحقیقات میدانی تیم پلیسی حکایت از آن داشت، چند مرد جوان با شگرد کاریابی افراد اهل کشور افغانستان را فریب داده و پس از دعوت به محل قرار اقدام به گروگان گیری کرده‌اند.از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، متهمان با این شگرد افراد زیادی را گروگان گرفتند و ۴ مرد جوان آگهی‌ها را پخش کرده و شماره کارت خود را برای دریافت پول در ازای آزادی گروگان‌ها در اختیار خانواده آن ها قرار داده‌اند که کارآگاهان با کشف این سرنخ مهم، تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی را آغاز و هویت متهمان را شناسایی کردند.

کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با دستور بازپرس جنایی بی‌درنگ راهی مخفیگاه متهمان در دو نقطه مختلف تهران شدند و آن ها را با دو عملیات جداگانه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به مقر پلیس منتقل کردند.

متهمان پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی در اتاق بازجویی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به صراحت به جرم گروگان گیری مهاجران افغانستانی در ازای دریافت پول با شگرد کاریابی در کارگاه‌های شهرک صنعتی رباط کریم اعتراف کردند و اطلاعات هویتی سردسته باند را در اختیار تیم تحقیق قرار دادند.

با دستور بازپرس جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات برای دستگیری سردسته این باند ادامه دارد.

http://www.sanatnews.ir/News/1/271814
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است