چهارشنبه 17 خرداد 1402

استعفای وزیر کشور تونس

  تاريخ:بيست و هفتم اسفند 1401 ساعت 14:13   |     کد : 274666   |     مشاهده: 174
رئیس‌جمهور تونس ساعاتی پس از استعفای توفقی شرف الدین، وزیر کشور ، کمال الفقی، استاندار شهر تونس را به عنوان وزیر کشور جدید منصوب کرد.

استعفای وزیر کشور تونس

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، توفیق شرف الدین، وزیر کشور تونس در بیانیه مطبوعاتی که رادیو "ابتسامة" آن را پخش کرد، با موافقت قیس سعید، رئیس جمهور این کشور استعفای خود را اعلام کرد.

شرف الدین گفت: این آخرین اظهارات من در سمت وزیر کشور است، این سمت برای من افتخاری بزرگ و اعتمادی از سوی رئیس جمهور بود و البته این مسؤولیت آسان نبود.

او در ادامه نیز دلیل این تصمیم خود را مسایل خانوادگی و شخصی اعلام کرد و گفت: پس از فوت همسرم در ژوئن ۲۰۲۲ باید به پسرم توجه بیشتری داشته باشم.

شرف الدین ۵۴ ساله وکیل مدافع بوده و در ابتدای دهه نود در دانشکده حقوق و علوم اقتصادی تحصیل کرده است، در آن زمان قیس سعیذ استادیار رشته قانون اساسی بود.

شرف الدین پیش از این در کابینه هشام المشیشی از دوم سپتامبر ۲۰۲۰ تا پنجم ژانویه ۲۰۲۱ وزیر کشور بود و در ادامه برکنار شد اما درتاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۱ در کابینه نجلاء بودن به سمت خود بازگشت تا اینکه در نهایت استعفا کرد.

چند ساعت پس از اعلام خبر این استعفا، رئیس جمهور تونس کمال الفقی، استاندار شهر تونس را به عنوان وزیر کشور جدید منصوب کرد.

الفقی یکی از طرفداران بزرگ قیس سعید است.

او در ماه جاری میلادی از اعطای مجوز به جبهه رهایی تونس، از گروه‌های مخالف در این کشور برای راهپیمایی خودداری و اعلام کرد که رهبران آن در توطئه علیه امنیت کشور دست داشته‌اند اما در نهایت وزارت کشور به آنها اجازه تظاهرات داد.

http://www.sanatnews.ir/News/1/274666
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است