دو شنبه 25 تير 1403

تسهیلات وزارت بهداشت برای دستیاران دارای شرایط خاص

  تاريخ:هفدهم خرداد 1402 ساعت 12:00   |     کد : 278115   |     مشاهده: 192
معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که برای دستیاران دارای شرایط خاص تسهیلاتی درنظر گرفته است.
به گزارش ایسنا، بر اساس تقویم آزمون‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، چهل و دومین دوره آزمون «ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی» در روز پنج‌شنبه 22 تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود.
دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی برای دستیارانی که دارای شرایط خاص هستند و امکان حضور در این آزمون را ندارند، شرایطی را اعلام کرده و بر این اساس، دستیارانی که امکان حضور در آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی را ندارند، به شرط دارا بودن شرایط می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
دستیارانی که از مرخصی زایمان، یا مرخصی موجه در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شده‌اند، می‌توانند از این شرایط استفاده کنند.
همچنین دستیارانی که به دلیل استفاده از مرخصی زایمان با کسر خدمت مواجه هستند و صرفا به همین دلیل به یکی از آزمون‌های ارتقاء سراسری معرفی نشده‌اند، مشروط بر اینکه دوره آنها تا پایان اسفند ماه سال 1402 به اتمام برسد، در صورت احراز نمره درون دانشگاهی سال بالاتر، رعایت سایر مقررات و با توجه به «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»، مجاز به شرکت در آزمون ارتقاء ماقبل آخر و گواهینامه تخصصی در آزمون ارتقاء_گواهینامه سال جاری هستند.
همچنین دستیارانی که به علت عدم تاخیر معرفی از طرف دبیرخانه به دلیل گزینش یا سایر دلایل، پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت یا استفاده از سایر مرخصی‌ها با کسر دوره مواجه شده‌اند و صرفا به همین دلیل به یکی از آزمون‌های ارتقاء معرفی نشده‌اند، مشروط به اینکه حداکثر تا تاریخ 30 آذر ماه دوره خود را به اتمام برسانند، در صورت احراز نمره ارزشیابی درون دانشگاهی، رعایت سایر مقررات و نیز تایید کمیسیون برنامه دستیاری آن دانشگاه (در موارد دو ارتقاء همزمان) مجاز به شرکت در آزمون ارتقاء ماقبل آخر و گواهینامه تخصصی و آزمون گواهینامه تخصصی در سال جاری هستند.
این تصمیم در نامه‌ای از سوی دکتر محسن عباسی، مشاور دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور اعلام شده است.

http://www.sanatnews.ir/News/1/278115
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است