يک شنبه 2 ارديبهشت 1403

توجیه زلنسکی برای لغو انتخابات

توجیه زلنسکی برای لغو انتخابات
  تاريخ:چهارم اسفند 1402 ساعت 10:11   |     کد : 287528   |     مشاهده: 94
رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد به دنبال تصاحب غیرقانونی قدرت نیست و اگر انتخابات امروز برگزار شود، او در آن پیروز خواهد بود.
به گزارش ایسنا، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین مدعی شد اگر انتخابات ریاست‌جمهوری اکنون برگزار شود، او از حمایت کافی برای پیروزی دوباره برخوردار است.
زلنسکی در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: در حال حاضر من بیشترین حامیان را در این جامعه دارم و اگر همین حالا انتخابات برگزار شود مردم من را انتخاب می‌کنند.
او مدعی شد که دستور وی برای لغو انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اوکراین تلاشی برای باقی‌ماندن در قدرت نبوده و گفت: مسئله این نیست که من سعی داشته باشم در قدرت بمانم چون اگر همین حالا انتخابات برگزار شود، من در آن پیروز خواهم بود.
وی همچنین تصریح کرد که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را لغو نکرده، بلکه بر اساس قانون اساسی اوکراین از آنجا که این کشور به دلیل جنگ در وضعیت حکومت نظامی قرار دارد، برگزاری انتخابات ممکن نیست.
زلنسکی همچنین این ادعا را که او با فرار از مذاکرات صلح سعی دارد جایگاه خود را در قدرت ابقا کند، تکذیب کرد.
او همچنین با بیان اینکه خواستار تکرار معاهده مینسک نیست، گفت: مسئله فقط درباره قلمرو نیست. مسئله امنیت ماست. پیام من این است که نمی‌خواهیم معاهده مینسک تکرار شود. یک مناقشه بلاتکلیف و حل‌نشده جدید نمی‌خواهیم. به چنین چیزی اعتقاد نداریم.
رئیس‌جمهور اوکراین همچنین در این گفتگو به برتری هوایی روسیه اذعان کرد و گفت: بحث بن‌بست مطرح نیست. اوضاع در شرق (اوکراین) واقعاً پیچیده است و در برخی سلاح‌ها کمبود داریم. روس‌ها واقعاً از برتری هوایی برخوردار هستند و از نظر نیروی انسانی هم قوی‌تر هستند. این یک حقیقت است‌.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دفاع از جنوب اوکراین بسیار مهم است، بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت در دریای سیاه برای روسیه یک «سورپرایز»، آماده کرده است.

http://www.sanatnews.ir/News/1/287528
Share

برچسب ها :  اوکراین , زلنسکی
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است