دو شنبه 25 تير 1403

بوئینگ تهدیدی در خطوط هوایی

بوئینگ تهدیدی در خطوط هوایی
  تاريخ:نوزدهم تير 1403 ساعت 10:46   |     کد : 289504   |     مشاهده: 43
به گزارش صنعت نیوز، اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) اعلام کرد بیش از ۲۵۰۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به دلیل مشکل احتمالی در ژنراتورهای اکسیژن اضطراری نیاز به بازرسی دارند.
اداره هوانوردی فدرال آمریکا پس از اینکه شرکت بوئینگ تشخیص داد ممکن است برخی از ژنراتورها اکسیژن به دلیل نقص در تسمه‌های نگهدارنده کار نکنند بازرسی فوری آنها را اضطراری اعلام کرد.
این مورد بر سفارش ۲۶۰۰ مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس و نسل بعدی تاثیر خواهد گذاشت زیرا خطوط هوایی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ روز فرصت دارند تا بازرسی‌ها را به پایان برسانند و در صورت نیاز اقدامات اصلاحی را انجام دهند و از نصب قطعات بالقوه معیوب منع شده‌اند.
در ۱۷ ژوئن، بوئینگ یادداشتی را برای مشتریان خطوط هوایی ارسال کرد و در آن به این موضوع اشاره کرد که مشکل بالقوه در تامین اکسیژن اضطراری شناسایی شده است.
این شرکت افزود: در بازرسی از هواپیماهای تحویل نشده هیچ واحدی شناسایی نشد که تحت تاثیر این نقص قرار گرفته باشد.
خطوط هوایی ملزم به بررسی هر ژنراتور و تعویض تسمه‌های معیوب هستند. یک هواپیمای متوسط ‌۷۳۷ دارای ۶۱ ژنراتور اکسیژن است که هر کدام ۲ بند دارد، هرچند ممکن است تنظیمات در هر شرکت هواپیمایی متفاوت باشد.
اعلامیه روز دوشنبه بوئینگ کمتر از یک روز پس از جریمه ۲۴۳.۶ میلیون دلاری بوئینگ به دلیل رعایت نکردن شرایط توافقنامه سال ۲۰۲۱ با دولت ایالات‌متحده منتشر شد.
بوئینگ پس از یک سری از سقوط‌های مرگبار ۷۳۷ مکس که منجر به زمین‌گیر شدن کل ناوگان در سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۰ شد، با پرداخت بیش از ۲.۵ میلیارد دلار موافقت کرد تا از پیگرد قانونی در مورد نقص خلبان خودکار جلوگیری کند.
بیزنس گزارش کرد، بوئینگ آخرین سازنده هواپیماهای تجاری بزرگ در ایالات‌متحده است و بر اساس توافقنامه روز یکشنبه، این سازنده موافقت کرده است که حداقل ۴۵۵ میلیون دلار در طول سه سال آینده برای بهبود برنامه‌های ایمنی و انطباق خود سرمایه‌گذاری کند.

http://www.sanatnews.ir/News/1/289504
Share

برچسب ها :  بوئینگ , هواپیما
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است